person-Typing

چگونه بر بازاریابی محتوا در لینکدین مسلط شویم

توسط

 در حقیقت، دو روش وجود دارد که بازاریابان می توانند از پلتفرم لینکدین برای توزیع محتوا بدون نیاز به پرداخت هزینه استفاده کنند و اطلاعات خود را به اشتراک بگذارند:

 • روش اول: اگر به‌دنبال ارسال محتوای کوتاه و قابل هضم هستید، یک بروزرسانی وضعیت انجام دهید.
 • روش دوم: اگر سخنی طولانی یا تند و تلخ برای گفتن دارید، مقاله ای منتشر کنید.

برای دستیابی بهتر شما در مورد اینکه کجا و چگونه استراتژی بازاریابی محتوا در لینکدین را اجرا کنید، مطالعه این مقاله را ادامه دهید. ما همه آنچه را که باید بدانید از تمام نکات و باید و نبایدهای اشتراک گذاری محتوا تا تعیین تعداد دفعات مناسب ارسال محتوا را به شما می آموزیم

راهنمای ضروری جهت استفاده از لینکدین را برای بازاریابی و شبکه یابی حرفه ای دریافت کنید.

چگونه محتوای خود را در لینکدین توزیع کنید

۱. بروزرسانی های سریع وضعیت را منتشر کنید.


یکی از قابلیت های پرکاربرد لینکدین، “بروزرسانی وضعیت لینکدین” یا همان”بروزرسانی شبکه” در پروفایل لینکدین شماست که از بهترین روشهای ماندن در مقابل مخاطب هدف‌تان، به‌صورت مداوم به شمار می رود. در صورت استفاده صحیح از این روش، پیام های کوچک آن، یک مشت بزرگ را تشکیل می دهند.

“بلوک” بروزرسانی وضعیت شما یک کادر سفید است که دقیقا در زیر عکس‌تان در صفحه اصلی قرار دارد. هر وقت یک بروزرسانی را به اشتراک بگذارید، پیام شما به کلیه اتصالات شبکه‌تان مخابره می شود.

start-post

همچنین می توانید وضعیت دیده شدن پست های خود را قبل از اشتراک گذاری کنترل کنید. این بدان معناست که می‌توانید پست هایتان را فقط با اعضای مرتبط با صفحه‌تان یا با همه و شبکه توییتر خود به اشتراک بگذارید.

creat-post

بروزرسانی ها مکان مناسبی برای به اشتراک گذاشتن افکار شما هستند؛ پس پیوند دادن به یک پست وبلاگ یا وب‌سایت جالب، به شما کمک می کند تا حتی به یک منبع آگاهی غنی تری دست یابید.

* چهار نکته برای اشتراک گذاری بروزرسانی ها در لینکدین

 • پیوندها را با مقاله ها، وب‌سایت ها یا فیلم های جالب به اشتراک بگذارید. از کلماتی استفاده کنید که خوانندگان را به خود جلب و ترغیب به کلیک روی لینک کنند.
 • یک فایل را به بروزرسانی وضعیت خود ضمیمه کنید. مخاطبان‌تان ممکن است از دریافت چک لیست ها، برگه های سفید یا مطالعات موردی، استقبال کنند. اگر جز جویندگان کار هستید، این یک مکان عالی برای رزومه کاری شماست.
 • نام شخص یا موقعیتی را اشاره کنید که ممکن است برای برخی از ارتباطات شما مفید باشد. برای مثال، بنویسید که “من به تازگی با @AlexPirouz از @Linkfluencer ملاقات کردم و فهمیدم که به‌تازگی جایزه انتخابی خوانندگان را از مجله Anthill دریافت کرده‌است.” نماد “@” قبل از نام یک شخص یا شرکت به خواننده این امکان را می‌دهد تا روی صفحه پروفایل لینکدین شخص یا صفحه آن شرکت کلیک کند.
 • درباره رویدادی که در آن شرکت می کنید یا شرکت کرده اید، صحبت کنید. این کار ممکن است مخاطبانتان را به مشارکت یا طرح سوالاتی درباره آنچه در آنجا آموخته اید، ترغیب کند.


* پنج کاری که باید هنگام بروزرسانی در لینکدین از آنها دوری کنید

 • صحبت در مورد آنچه شما برای صبحانه (یا حیوان خانگی خود) انجام دادید! لینکدین یک شبکه حرفه ای است. قبل از ارسال، اطمینان حاصل کنید که آنچه به اشتراک می گذارید مربوط به مخاطبان شماست و ارزشمند است. ممکن است امروز صبح پنکیک که پخته‌اید خوشمزه باشد؛ اما این مکان برای طرح آن موضوع نیست.
 • اسپم ساز بودن: در حالیکه ممکن است ارسال 20 پست در روز در توییتر قابل قبول باشد، اما محیط لینکدین کمی متفاوت است. برای جلوگیری از اسپم شدن، سعی کنید بروزرسانی های خود را به دو بار در روز محدود کنید.
 • صحبت کردن در مورد موضوعات حساس: بعضی از مواقع مواردی را می بینیم که به‌عنوان بروزرسانی وضعیت، ارسال شده‌اند. فکر کردن به این موارد خجالت آور است؛ چه رسد به اشتراک گذاری! اگر اطرافیانتان نمی خواهند شما در مورد آن موضوع صحبت کنید، آن را در وضعیت خود به اشتراک نگذارید!
 • تبلیغ مداوم محصولات و خدمات: تبلیغات باعث می شود افراد به یاد تبلیغات روزنامه های بزرگ و فریاد پیام های رادیویی بیفتند. این هدف رسانه اجتماعی، بویژه لینکدین نیست.
 • وقتی کسی به‌دنبال پست‌هایتان نیست، با ارسال آن خود را بیهوده به‌زحمت نیندازید: بروزرسانی که در ساعت 23:30 روز جمعه ارسال کردید، احتمالا مورد توجه زیادی قرار نخواهد گرفت. سعی کنید برنامه پست گذاری خود را با ساعت کاری که افراد در صنعت شما فعالیت می کنند، هماهنگ کنید. البته این نکته، در خصوص مخاطبان جهانی‌تان، متفاوت است.


۲. مقاله ای را در لینکدین منتشر کنید و به اشتراک بگذارید


روش قدرتمند دیگر برای توزیع محتوا در لینکدین، از طریق بستر انتشار است. امروزه پس از دسترسی همه اعضا به این پلتفرم، این روش یک فرصت عالی برای گسترش دسترسی شما به مسیر اصلی است.

articel

بیایید به عنوان مثال، به تجربه موفقیت آمیزی یکی از کارآفرینان موفق به نام  الکس پیروز در زمینه لینکدین اشاره کنیم. پیروز این گونه نقل کرده است:

«من برای اولین بار از این ویژگی زمانی آگاه شدم که یکی از دوستانم در فیس بوک عنوان کرد که چگونه مقاله وی در لینکدین در مدت زمان کمتر از 10 ساعت، به بیش از 6000 بازدید و 550+ اشتراک رسیده است. من شگفت زده شدم؛ برای همین تصمیم گرفتم تحقیق کنم تا ببینم این مورد چگونه کار می‌کند.

من تصمیم گرفتم با انتشار یکی از مقاله های خود، آن را امتحان کنم. با توجه به اینکه این اولین بار بود که مقاله ام روی این پلتفرم منتشر می‌کردم، هیچ تصوری از آنچه روی خواهد داد، نداشتم. با این حال، آنچه اتفاق افتاد کاملا من را متحول کرد…

در عرض چند دقیقه، درخواست های دعوت و دریافت پیام های لینکدین از اعضایی که مقاله من را دریافت کرده بودند، شروع شد. طی چند ساعت مقاله کاملا انتشار یافته بود، بیش از 70 هزار بازدید، 11 هزار اشتراک گذاری و نزدیک به 500 نظر!

در طول سال ها فعالیت، من صدها مقاله در حوزه کسب و کار نوشته ام؛ اما هیچکدام از آنها به اندازه این مورد در معرض توجه قرار نگرفته بودند. علاوه بر دیده شدن و مورد توجه قرار گرفتن، همچنین توانستم تعدادی قرار ارائه سخنرانی و فرصت هایی را برای راهنمایی مشتریان شرکت مشاوره تجاری خود فراهم کنم.

در حالی‌که مقاله با گذشت زمان همچنان به جذب خود ادامه می‌داد، نمی توانستم بی‌خیال این انتشار پست‌هایم شوم و تصمیم گرفتم در هفته های آینده مقالات دیگری منتشر کنم. هرچند هیچکدام از آنها به اندازه مقاله اول مورد بازدید و توجه واقع نشد؛ اما هر کدام بطور متوسط به بیش از 10 هزار بازدید، یک‌هزار اشتراک گذاری و 100 نظر رسیدند».

* سه مزیت اصلی انتشار پست های بلند

 • مخاطب یا همان جامعه هدف:
  با توجه به اینکه اکثر کسانی که با شما ارتباط دارند، افراد حرفه ای همفکر هستند، انتخاب موضوعات تخصصی چالش برانگیز، آسان است. این نوع علاقه مشترک فرصتی برای ایجاد گفتگو دو طرفه در محیطی است که همه افراد تخصص خود را در آن جا به اشتراک می‌گذارند و روابط خود را تقویت می‌کنند.
 • بیشتر دیده شدن:
  هر پستی که می نویسید و منتشر می کنید، اعلانی را برای افراد مرتبط با شما می فرستند. این یک روش عالی برای شماست که بتوانید رهبری یا نگرش فکری خود را در مورد موضوع انتخابی‌تان به نمایش بگذارید و برای آنهایی که در شبکه شما هستند، ارزش قائل شوید.
 • دنبال شده های افزایش یافته:
   اگر افراد مرتبط با شما به اندازه کافی محتوای شما را بپسندند یا به اشتراک بگذارند، این کار میتواند مخاطبان جدیدی برای شما فراهم سازد. اگر این افراد پست های شما را ارزشمند بیابند، فرصتی پیش میاید که آنها شما را دنبال کنند تا از مشارکت و ارتباطات‌تان بهره مند شوند.

*چهار مرحله برای انتشار در لینکدین

هدف خود را تعریف کنید:

 • حاصل شما از انتشار مطالب در لینکدین چیست؟
 • بازار هدف اصلی که شما برای آن محتوا می نویسید، کیست؟
 • اصلی ترین چالش‌هایی که آنها در نقش یا صنعت خود با آن روبرو هستند، چیست؟

عناوین طوفان ذهنی.

هنگامی که درک صحیحی از چرایی نوشتن مطالب (و کسانی که برای آنها می نویسید) دارید، سعی کنید بر اساس چالش های مخاطبان‌تان تعدادی از عناوین کاری را به‌دست آورید.

متمرکز باشید:

زمانی‌که شما با انبوهی از ایده ها مواجه شدید، وقت آن است که یکی از آنها را که بیشترین ارتباط را با مخاطب شما دارد انتخاب کنید و نوشتن را آغاز کنید. اگر به راهنمایی احتیاج دارید، برای دانستن نکات در مورد چگونگی نوشتن محتوای مؤثر در فرم طولانی، به این منبع از لینکدین مراجعه کنید.

یک تصویر انتخاب کنید:

برای همراهی با پست خود، یک تصویر جلد قانع کننده انتخاب کنید. (اگر در انتخاب تصویر ناتوان شده اید، این سایت های رایگان عکس را بررسی کنید.)

۳. محتوای ویدئویی منتشر کنید.


اگر یک بازاریاب ویدئویی هستید، می توانید محتوای ویدئویی گزینش شده و از پیش ضبط شده یا زنده را بر روی این پلتفرم منتشر کنید. برای بارگذاری یک ویدئو، تنها کاری که باید انجام دهید این است که به کادر وضعیت خود بروید و فایلی را که آماده کرده اید، بارگذاری کنید. اگر ترجیح می دهید این کار را تعاملی تر کنید  مانند: پرسش و پاسخ یا یک برنامه زنده کاری، اکنون می توانید از پخش زنده لینکدین استفاده کنید.

در اینجا یک مثال عالی از ویدئویی که اخیرا در این بستر اجتماعی منتشر شده، آورده شده است:

video-marketing

* چهار مزیت اصلی انتشار فیلم در لینکدین

 • مخاطب یا جامعه هدف:
  بطور مشابه با بروزرسانی های وضعیت و انتشار مطالب به شکل طولانی، می توانید برای مخاطبانی که عنوان تجاری یا حساب کاربری شما را روی این پلتفرم دنبال می کنند، محتوا تهیه کنید.
 • بیشتر دیده شدن:
  الگوریتم های لینکدین مانند بسیاری از پلتفرم های دیگر، قصد دارند تا عناوین با محتوای متنوع را از سایر کاربران شبکه های خود، به دیگر کاربران نشان دهند. هنگامی که شما یک ویدئو در پخش زنده لینکدین بارگذاری می کنید، ممکن است به دنبال کنندگان شما اطلاع داده شود یا در صفحه شان پیام هشدار ظاهر شود. به‌طور مشابه، هنگامی که شما یک ویدئو را بارگذاری می کنید، احتمالا بیشتر از یک پست متنی توجه کاربران را جلب می‌کند.
 • دنبال شده های افزایش یافته:
  مانند سایر راهکار های محتوا، کسانی که فیلم های شما را دوست دارند  آنها را به اشتراک می گذارند، نظر می دهند یا با آنها مشارکت می کنند، این کار این افراد باعث می‌شود تا دنبال کننده ها یا مخاطبانشان محتوای شما را ببینند.
 • فرصت های برندسازی مشترک:
  یک رهبر فکری خوب را می شناسید یا می خواهید با یک برند غیر رقابتی دیگر در صنعت خود شریک شوید؟

ویدئو مکان بسیار خوبی برای انجام این کار است. هنگامی که یک ویدئوی پرسش و پاسخ با یک متخصص یا یک فیلم تولید مشترک در لینکدین خود، نمایش می دهید و سپس افراد موثر یا برندهای وابسته را برچسب گذاری می کنید، شبکه های آنها نیز آن را مشاهده می کنند.

 ناگفته نماند، افرادی که درگیر این ویدئو هستند احتمالا آن را به اشتراک می گذارند تا از دیده شدن کارشان مطمئن شوند.

* سه مرحله برای انتشار ویدئو در لینکدین

 • ایده های طوفان ذهنی: قبل از شروع تولید محتوایی، شما باید با تیم خود کار کنید تا ایده ویدئویی بسازید که ویژگی های زیر را داشته باشد:
 1. برای مخاطبان شما جذاب باشد؛
 2. اطلاعات ارزشمندی را ارائه دهد؛
 3. بر اساس بودجه شما به‌صورت مقیاس‌پذیر تولید شود.
 • یک محیط ضبط ایجاد کنید: هنگامی که ایده ای دارید، محیطی را ایجاد کنید که بتوانید در آن فیلم برداری کنید. در‌ضمن، روی تجهیزات دیگر مانند: دوربین یا نورپردازی که ممکن است به آنها نیاز داشته باشید، نیز سرمایه گذاری کنید.
 • بصورت زنده به لینکدین بروید یا ویدئوی خود را از قبل ضبط کنید: برای پخش زنده یا ضبط یک فیلم از طریق لینکدین به‌طور مستقیم، به این برنامه بروید و بر روی دکمه دوربین در نوار وضعیت کلیک کنید. از آنجا صفحه دوربین باز می شود که می توانید ضبط را شروع کنید. برای بارگذاری ویدیویی که قبلا ضبط کرده اید، بسادگی به نوار وضعیت در برنامه یا سایت دسک‌تاپ بروید و برای افزودن یک فایل ویدئویی، روی نماد عکس کلیک کنید.
live-video


نحوه اجرای راهکار بازاریابی محتوا در لینکدین


اکنون که ما درباره دو استراتژی اصلی که می توانید برای توزیع محتوای خود در لینکدین استفاده کنید بحث کردیم، بگذارید بهترین در مورد شیوه های اجرای آن محتوا نیز صحبت کنیم . اگرچه هر صنعت متفاوت است، به‌خاطر داشته باشید که فرکانس مناسب می تواند تغییراتی ایجاد کند.

مرحله ۱: مطالب خود را از پیش برنامه ریزی کنید


برای دستیابی به نتایج بهینه، باید برای محتوایی که می خواهید به اشتراک بگذارید برنامه ریزی کنید. در اینجا چند نکته برای چگونگی برنامه ریزی موثرتر آورده شده است:

 • از صرف وقت به یافتن مقالاتی که می خواهید به اشتراک بگذارید، بروزرسانی های وضعیتی که می‌خواهید ارسال کنید یا اینفوگرافیک های مربوط به صنعت خود، شروع کنید.
 • زمان بندی محتوا را در یک تقویم انجام دهید و تصمیم بگیرید چه زمانی می خواهید آنها را به اشتراک بگذارید. (برای دسترسی به الگوی تقویم محتوای رسانه های اجتماعی رایگان HubSpot اینجا را کلیک کنید.)
 • از نرم افزارهای اهرمی – مانند: برنامه انتشارات اجتماعی HubSpot – برای از پیش برنامه ریزی کردن مطالب خود استفاده کنید.

وقتی برنامه ای دارید، نه تنها در وقت خود صرفه جویی می کنید، بلکه می توانید انرژی خود را برای یافتن محتوای مناسب برای مخاطبانتان صرف کنید.

مرحله 2: استراتژی تعداد دفعات ارسال (فرکانس) خود را تعیین کنید


هنگام به اشتراک گذاری محتوا، هدف این است که فرکانسی را شناسایی کنید که به شما امکان می دهد، بدون زیاده روی، جایگاه خود را در ذهن مخاطبانتان حفظ کنید.

برای کمک به شما در رسیدن به این تعادل، در این قسمت به دستورالعمل های انتشاراتی پرداخته ایم :

 • بروزرسانی های وضعیت : 2-3 بار در روز؛
 • انتشار (محتوا) با فرم طولانی : 1-2 بار در هفته.

فراموش نکنید که هر صنعت با صنعتی دیگر و زمانبندی آن‌ها با هم متفاوت است!

مرحله 3: با محتوای تولید شده ادامه دهید


اگر تلاش‌های بازاریابی محتوایی شما در حال نتیجه دادن هستند، در روند فعالیت خود متوجه تغییری مثبت خواهید شد که می تواند هر چیزی اعم از: افزایش بازدیدها، درخواست های ارتباط یا حتی پیام های مستقیم از بینندگان باشد.

با توجه به آنچه که گفته شد، اکنون زمان شروع مکالمه است. اگر افراد نمایه لینکدین شما را مشاهده می کنند یا خواهان ارتباط با شما هستند، گفتگو با آنها را در نظر بگیرید. با درک آنچه که مخاطبان‌تان در مورد پروفایل شما به آن علاقه مند هستند، می توانید فرصت‌های بالقوه همکاری را فراهم کنید.

ممکن است بپسندید

دیدگاه خود را بنویسید ...

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.