ux-writnig

شیوه نوشتن UX ( یو،ایکس ): هنر طراحی مکالمات چه معنایی دارد؟

توسط

شیوه نوشتن UX ( یو،ایکس) چیست؟

در این شیوه به تمرین نوشتن قسمت های کوچکی از متن اشاره می‌شود و هدف آن کمک و راهنمایی رساندن به کاربران برای اطلاع از انواع شیوه های تعامل با رابط ها می‌باشد .

هدف از به کار بردن این شیوه در اصل ایجاد ارتباط بین کاربر و رابط است.  همچنین این شیوه کمک می کند تا هرگونه تعارض یا اختلافات احتمالی که ممکن است بین کاربران و طرف مقابلشان درباره محصولات دیجیتالی به وجود آید جلوگیری و یا برطرف شود.

شیوه نوشتن UX (یو،ایکس) با داشتن خصوصیات مختصر بودن و ارتباط معنایی بالا از سایر روش های نوشتن متمایز است.

میکروکوپی به چه معنا می‌باشد؟

به بخش‌های کوچک متن (در بخش قبلی ذکر شده است) که یک نویسنده UX (یو،ایکس) می نویسد میکروکپی گفته می شود.

برخی از نمونه های رایج عبارتند از:

• متن های دکمه (گزینه ها)

• دستورالعمل‌ها / متن های کمکی

• پیام های خطا

• زیرنویس ها

• متن های راهنما ، اشاره ها و غیره

(فراموش نکنید این اعلان ها را که اشاره دارند ، “این سایت از کوکی ها استفاده می کند …”)

یک میکروکوپی ایده آل باید واضح ، مختصر و مفید باشد –  در نمونه زیر، سایت گوگل تکامل پیام خطا هنگامی که کاربر رمز عبور نادرست برای ورود به سیستم وارد می‌کند را نشان می دهد.

Microcopies

در نمونه اصلی ، کاربران به علت احتمال وجود مشکل برای ورود به سیستم دچار دلهره می شوند . هیچ گزینه کمکی در این نمونه وجود ندارد.

در نمونه دوم مشخص شده است که یک خطای ورود به سیستم وجود دارد چرا که کاربر رمز عبور نادرستی را وارد کرده است.

در نمونه بعدی ، آنها با گذاشتن این نوع خطا ، پیام را مختصر و در عین حال معنی دار کردند.  پیش فرض این خطا ممکن است این باشد که از آنجایی که کاربر در تلاش برای ورود به سیستم می‌باشد ، این خطا باید برای اخطار ورود در سیستم نمایان شود.

در این قسمت پیام واضح و مختصر است ، اما دکمه موافقت در زیر آن ارزش بخصوصی ندارد.  اگر رمز عبور نادرست است ، برای کاربران باید گزینه دیگری وجود داشته باشد تا رمز عبور خود را بازیابی کنند.

چگونه شیوه نوشتن UX (یو،ایکس) می تواند مفید باشد

 این شرایط را تصور کنید که برای خرید یک تلویزیون جدید در یک فروشگاه الکترونیکی هستید  و مدلی را پیدا می کنید که مورد علاقه شما هست.  در عرض چند ثانیه ، یک فروشنده خدمت شما می‌رسد تا به شما از تمام ویژگی های مختلف آن توضیح خلاصه ای بدهد.  او شما را در مورد نحوه استفاده و چگونگی تنظیم آن و موارد احتیاطی که در هنگام استفاده باید رعایت کنید راهنمایی می کند.

شیوه نوشتن UX مانند همان فروشنده یا راهنمای محصولات دیجیتال است.

این شیوه منحنی یادگیری را پایین میکشد

رابط ها هر روز در حال تحول هستند و با هر یک از این تحولات منحنی یادگیری جدیدی به وجود می آید. شیوه نوشتن UX (یو،ایکس) در اینجا به عنوان راهنمای کاربران در هر مرحله عمل می‌کند و هر آنچه را که باید توضیح داده شود را برای آنها توضیح می دهد و از این طریق به روند یادگیری آنها سرعت میبخشد .

این شیوه ابهامات را از بین میبرد و اضطراب را کاهش می دهد

در مواقع حساس که کاربران باید تعهدی بدهند (گاهی اوقات تعهدات مالی) که ممکن است غیرقابل برگشت باشد، آنها می خواهند تا شرایط تعهد برایشان واضح باشد.  اگر چیزی در تعهدنامه نامشخص یا نامعلوم باشد ، آنها مضطرب می شوند و ممکن است عقب بکشند. روش موثر نوشتن UX (یو،ایکس) می تواند اضطراب آنها را در این مواقع کاهش دهد.

به عنوان مثال ، تصور کنید که می خواهید نسخه آزمایشی یک سرویس پخش جدید را که هفته گذشته ارائه شده است را دریافت کنید.  قبل از زدن دکمه “شروع ” نمی خواهید مطمئن شوید که آیا باید اطلاعات کارت اعتباری خود را وارد کنید یا نه؟  (یا اینکه آیا از قبل شارژ می شود؟) در این شرایط یک میکروکوپی کوچک می‌تواند به راحتی این مسائل را حل کند و مورد استقبال قرار گیرد .

در این شیوه رابط مورد نظر صمیمانه تر برخورد می‌کند

صدا هرگز تغییر نمی کند ، اما تن آن تغییر می کند.  یک لحن دوستانه می تواند احساس خودمانی و راحتی بین رابط و کاربران ایجاد کند‌ و همینطور ممکن است باعث شود کاربران احساس کنند در حال گفتگو با یک فرد واقعی هستند و از آن تجربه خوشایندی داشته باشد . به این ترتیب با این روش احتمال متقاعد شدنشان بیشتر می‌شود.

ممکن است باعث شود کاربران بیشتری مشارکت کنند

استفاده از زبانی که متناسب با طرز گویش کاربران باشد می تواند تأثیر بسزایی در مراجعه آنها برای استفاده از محصول یا خدماتتان بگذارد.  گوگل در سال ۲۰۱۷ در نمونه (ای / ا) نشان داد که چگونه فقط با تغییر عبارت “رزرو یک اتاق” به “بررسی موجود بودن اتاق” در صفحه جستجوی هتل خود ، ۱۷٪ مراجعه کاربران را افزایش داده است.

وقتی کاربران در صفحه جستجوی هتل هستند در نظر ندارند که فوراً هتل خاصی را انتخاب کنند .  در عبارت “اتاق رزرو کنید” به نظر می رسد که دیگر با انتخاب آن راه برگشتی نیست، ولی در عوض عبارت “بررسی موجود بودن اتاق” با توجه به متن مناسب ترش آنها را به فکر می اندازد که آیا مایل هستند برای این کار یا نه ، در نتیجه این عبارت برای آنها موثرتر است .


بهترین تمرینات در شیوه نوشتن UX (یو،ایکس)

به سادگی و وضوح دقت کنید

از کلمات و اصطلاحات ساده استفاده کنید تا مطمان شوید که متن شما با اهداف مختلف مخاطبان هم خوانی دارد. همچنین به خاطر داشته باشید که همه کاربران تنها به یک زبان خاص مهارت ندارند ، بنابراین سعی کنید تا از کلمات و عباراتی استفاده کنید که به راحتی به چند زبان ترجمه می شوند زیرا ممکن است انگلیسی در بسیاری از مناطق زبان اصلی نباشد.

ویرایشگر همینگوی در شرایطی که مطمئن نیستید آنچه که نوشتید به اندازه کافی واضح است یا نه می‌تواند مفید واقع شود. این ویرایشگر سطح “درجه” متن شما را قضاوت می کند ، به این صورت که با توضیح سطح درک کاربران مهارت دیده از متن شما ، قسمت هایی که نوشته شما بیش از حد متراکم یا پیچیده باشد را به رنگ قرمز و زرد نشان میدهد .

در ارتباط با کاربران در هر زمینه ای همدردی کنید

سعی کنید نسخه مورد نظر خود را در ارتباط با همه انواع کاربران ارزیابی کنید.  پس از انجام این کار ، همه چیز در جای درست خود قرار می گیرد. برای مثال رزرو هتل در سایت گوگل که قبلاً ذکر شد را به خاطر دارید؟  فقط با قرار دادن جای خود به جای کاربران خواهید دانست که در چه شرایطی به کمک نیاز دارند.

در اصطلاح میکروکپی به کلمه “میکرو” دقت کنید

متن خود را در صورتی که معنای زیادی دارد تا حد امکان مختصر نگه دارید .  متن های طولانی توجه را به خود جلب می کنند و ما نمی خواهیم که میکروکپی عنصر اصلی صفحه باشد ، میکروکپی تنها باید ابزاری برای راهنمایی یا کمک به کاربران باشد.

من در سایت زیر در مورد داشتن تسلط در طرح هایتان مطالب بیشتری نوشتم:

در صورت لزوم خلاق باشید

در روش میکروکپی متن نباید به صورت خسته کننده یا بی روح باشند. میتوانید هر جا که به نظر مناسب است کمی طنز اضافه کنید و از لحنی صمیمی تر (یا دوستانه) استفاده کنید.

به عنوان مثال ، می توانیم متن گزینه ی CTA (سی،تی،ای) معمولی را از “مشترک شدن” به چیزی مانند “من علاقه مندم” تغییر دهیم ، چرا که با انتخاب این گزینه حس علاقه مندی به کاربران القا می‌شود.

اما به هنگام استفاده از طنز محتاط باشید. شوخ طبع  بودن در موقعیت های نامناسب می تواند صدمه ای جدی وارد کند.

میلچیمپ از معدود شرکت هایی است که این تکنیک را به کار میبرد. شما با مراجعه به این سایت (یا برنامه) با نمونه های فوق العاده ای از میکروکپی در سراسر آن مواجه خواهید شد.

در صورت لزوم در متن از تصاویر استفاده کنید

در مواقعی که کلمات کافی نیستند میتوانید از تصاویر استفاده کنید ، چرا که ممکن است کاربران برای درک مطلبی به اطلاعات بیشتری نیاز داشته باشند.  یک تصویر مناسب می تواند متن میکروکپی را واضح تر سازد.

شما معمولاً می توانید تصاویر را در صفحه های نمایش پیدا کنید ، مانند تصویر زیر در برنامه میلچیمپ (ای ا اس).


بازاریابی میلچیمپ و برنامه سی ار ام (ای،ا،اس)  – صفحه نمایش  

 

با این وجود اگر تصویر گذاری را خارج از حد مجاز انجام دهید ممکن است همه چیز اشتباه شود ، چرا که تصاویر قسمت نسبتاً بزرگی را در صفحه اشغال می کنند و این موضوع می تواند به خصوص در تلفن همراه مشکل ایجاد کند.

همچنین ( با این نوع عکس برداری های زیاد ) زمانی شما مطالبی را که با چند خط به راحتی میتوان درک کرد را به طور گسترده ای توضیح می‌دهید ، با این کارتان ممکن است باعث شوید کاربران گمان کنند که دارید توانایی آنها را در درک این مطالب زیر سوال می برید.

خلاصه مطلب

گروه نیلسن نورمن با مطالعه درباره نحوه خواندن افراد در وب نتیجه گرفتند:

“مردم به ندرت مطالب صفحات وب را به صورت کلمه به کلمه می خوانند.  در عوض آنها مطالب را تندخوانی می کنند و تنها کلمات و جملات مورد نظرشان را مورد توجه قرار می‌دهند.”

با توجه به این نکته ، برای هر متنی که بیش از ۲ خط داشته باشد یک عنوان مختصر و در عین حال معنی دار بنویسید. با این طرز کار امکان تندخوانی موثرتر و نداشتن نیاز به دقت بالا ایجاد می‌شود، چرا که در این روش کاربران دیگر لازم نیست برای درک مطلب کلی مطالب حاشیه ای را هم بخوانند.

ممکن است بپسندید

دیدگاه خود را بنویسید ...

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.