Hiring-Experts

۷ عاملی که باید زمان استخدام در کارشناس جستجو کرد

توسط

تصور کنید، شرکت شما اخیرا تصمیم به ایجاد وب سایتی جدید برای ارائه نتایج بیشتر پروژه های خود گرفته است این در حالی است که به علت بحران کووید ۱۹، شرکت با محدودیت های بسیاری برای جذب و استخدام نیرو  روبرو شده است. به نظر می رسد انجام این کار توسط نیروهای فعلی غیر ممکن باشد و شما به تنهایی قادر به انجام آن نخواهید بود در نتیجه نیاز به جذب و استخدام یک نیروی متخصص و کارشناس دارید.

استخدام کارشناس راه حل مناسبی برای انجام پروژه ها بدون طی کردن فرایندهای طولانی استخدام کارمند تمام وقت است که در هر حال این کار مشکلات خاص را با خود به دنبال خواهد داشت.

حال ممکن است این سوال مطرح شود که هنگام استخدام کارشناس بایستی به دنبال چه چیزهایی باشیم.

در حالی که ویژگی های خاص مد نظر بسته به شرکت و نوع پروژه متفاوت است نکاتی کلی وجود دارد که می تواند در انتخاب کارشناس مناسب فعالیت کاری شما را یاری کند.

در آخرین تلاش های خود برای کمک به شما، ما لیستی از ویژگی های برتر را در یافتن کارشناسان متخصص تهیه کرده ایم. این موارد را در زمان بررسی نامزدها به خاطر داشته باشید در این صورت هنگام استخدام کارشناس از انتخاب مناسب اطمینان حاصل خواهید کرد.

۱. علاقمندی به سازمان و صنعت

هنگام استخدام کارشناس باید به این نکته اذعان داشت که اگر چه ممکن است افراد در تخصص های خود دارای مهارت هایی باشند ولی همیشه آشنایی با صنعت و یا سازمان شما ندارند. با این حال کارشناس بایستی بدون توجه به اینکه دارای تجربه در این صنعت هست یا خیر نسبت به سازمان ابراز علاقمندی کند.

هنگام بررسی کارشناسان از آنها بخواهید که آیا در مورد شرکت شما تجربه یا دانشی دارند و یا اینکه در مورد ماموریت ها، ارزش ها و اهداف سازمانی شما تحقیق کرده اند یا خیر.

علاقمندی به سازمان به کارشناس کمک می کند تا در انجام پروژه ها ارتباط موثرتری با آن برقرار کند. این امر همچنین منجر به  کیفیت بهتر کارها و تطابق آسان تر با سایر قسمت های شرکت خواهد شد که نتیجه آن صرفه جویی در زمان است. هنگامی که کارشناس کارفرمای خود را بهتر بشناسد استانداردهای انجام پروژه را بهتر شناسایی کرده  که این امر  باعث موفقیت های آتی شرکت می شود.

۲. سوابق کاری گذشته

بیشتر کارشناس هایی که سالها در زمینه های کاری خود در حال فعالیت هستند بیش از آنکه بازتاب تلاش های خود را ارائه دهند از رزومه چشمگیر و پر محتوا استفاده می کنند. با این حال قبل از استخدام، اطلاعاتی از فعالیت های کاری و کارفرمایان قبلی را از آنها بخواهید. با دستیابی به این اطلاعات از کیفیت کار و خصوصیات رفتاری آنها اطلاعات ارزشمندی در اختیار شما قرار خواهد گرفت  که می تواند در تطابق بهتر نامزدها با پروژه ها موثر باشد. سوابق کاری از مهم ترین عوامل اطمینان از اعتبار تخصص کارشناس می باشد.

 سوابق کاری را در یک بازه حداقل شش ماهه از کارشناس بخواهید. انجام این کار به شما کمک  می کند تا به جای تماس با کارفرمایان قبلی کارشناس خود چشم اندازی از تجارب جدید در سوابق کارشناس دارا باشید.

۳. مهارت تعامل با دیگران

هنگام استخدام کارشناس برای شرکت، این احتمال وجود دارد که آنها به دلایلی نیاز به همکاری و تعامل با سایر کارمندان داشته باشند خواه در انجام تمامی مراحل پروژه در یک کارتیمی یا در تنها در مراحل پایانی آن

تعامل مهارت، اهمیتی است که می بایست هنگام استخدام به دنبال آن باشید. این مهارت نشان می دهد که افراد چگونه می توانند برای رسیدن به نتیجه و موفقیت در کار با داشتن عقاید متفاوت و سبک های  مختلف کاری با یکدیگر تعامل کنند.

از کارشناس بپرسید تا کنون تجربه همکاری با دیگران در پروژهای گروهی را داشته است و به دیدگاه آنها در مورد تعامل و همکاری گوش کنید. شما می توانید مطالب زیادی درباره نحوه عملکرد کارشناس در یک تیم تنها از گوش دادن به نظرات آنها بیاموزدید.

۴. مهارت انجام مستقل کار

به نظر می رسد صحبت از استقلال  پس از بحث در مورد اهمیت کار گروهی و همکاری طعنه آمیز باشد اما توانایی انجام فعالیت ها به صورت مستقل به همان اندازه توانایی کار با دیگران دارای اهمیت می باشد.

این بدین معنا نیست که کارشناس هفته ها برای انجام پروژه پنهان کاری کند سپس از انجام به صورت جادویی ظاهر شود بلکه کارشناس بایستی از خود بپرسد چه زمان و چه میزان می تواند از راهنمایی دیگران بهره ببرد.

۵. توانایی مدیریت زمان

هر پروژه ای  دارای مهلت مشخص بوده و تحقق آن نیز دارای اهمیت بالایی است. اگر چه صحبت در این مورد احمقانه به نظر می رسد  ولی کارشناس باید بداند که چگونه زمانهای کاری  خود را مدیریت کند.

برخی از کارشناسان ممکن است مدیریت چندین پروژه را به صورت همزمان بر عهده داشته باشند و در طول روز به صورت پراکنده روی هرکدام کار کنند که این کار می تواند بر جدول زمان بندی پروژه تاثیر گذار باشد

برای درک نحوه زمان بندی و برنامه کاری با کارشناس گفتگو کنید برای مثال، چه زمان هایی به انجام پروژه می پردازد، چه زمانی را برای شرکت در جلسات صرف می کند، زمان های پاسخگویی به تلفن و غیره

این امر به ایجاد یک برنامه ریزی توسعه یافته برای پروژه شما و درک درستی از روش های مدیریت زمان آنها کمک می کند. نحوه استفاده از ابزارهای مدیریت زمان به اندازه ایجاد برنامه زمان بندی کارشناس با اهمیت است که بایستی از ان اطمینان حاصل نمائید.

آیا برای ارتباط با سایر همکاران نیاز به ابزارهای مدیریت پروژه وجود دارد؟

اطمینان حاصل کنید که کارشناس دارای یک سیستم سخت افزاری و یک درک کلی از نحوه کار با این ابزار می باشد. مدیریت مناسب زمان های کاری کارشناس به اندازه اطمینان از عملکرد تجهیزات اهمیت دارد.

۶. سبک ارتباطی

ارتباطات یقینا یکی از مهمترین عناصر در هر فعالیتی است و بایستی قبل از استخدام کارشناس مورد بررسی قرار گیرد. افراد دارای نحوه ارتباطاتی متفاوتی هستند و قبل از شروع هر فعالیت نحوه ارتباط با کارشناسان بایستی در نظر گرفته شود تا اطمینان حاصل شود که رفتار و نحوه ارتباط با آنها با رفتار سازمانی تطابق داشته باشد.

برای موفقیت در این کار (و آرامش خاطر دو طرف) تهیه یک برنامه ارتباطی برای جلوگیری از هر گونه سو استفاده یا ناامیدی در آینده، ایجاد یک رابطه کاری بهتر و صرفه جویی در وقت بسیار با اهمیت است.

اگر کارشناس شما ترجیح می دهد تا از یک کانال ارتباطی متفاوت از آنچه در سازمان وجود دارد استفاده کند اماده، انعطاف پذیر و شنونده ایده های نو  باشید.

۷. سازگاری

در دنیای حرفه ای هیچ ضمانتی وجود ندارد، سریعا همه چیز تغییر می کند. تیم ها، مهلت ها و جزئیات پروژه ها تنها چند مورد از متغییر هایی هستند که قابل تغییر هستند. قبل از استخدام کارشناس اطمینان حاصل کنید که انها می توانند به همان سرعتی که متغیر ها تغییر می کنند بدون آنکه وقت زیادی برای تنظیم مجدد داشته  باشند تغییر کنند.

فارغ از سالها تجربه لازم است همیشه برای این کارها مهارت داشته باشید.در صورتی که با انها احساس راحتی می کنید می توانید از انها بپرسید که چگونه  می توانند مشکلات روزمره که در شرکت با ان روبرو می شوند را حل و فصل  می کنند. پاسخ آنها را ارزیابی کنید و از خود بپرسید آیا تصمیمات انها با سیاست های سازمان مطابقت دارد؟

در هر پروژه موانعی وجود دارد که باید تغییراتی در آن صورت پذیرد. اطمینان حاصل کنید که کارشناس توانایی ایجاد تغییرات در انها را دارد یا خیر؟

اگر جواب مثبت است به شما تبربک می گویم.

شما یک گام به موفقیت در پروژه های خود نزدیک تر شده اید و با اعتماد به نفس کارها را در دست بگیرید.

استخدام کارشناس می تواند فعالیتی دلهره آوری باشد اما چنین نیست. اگرچه ممکن است پروژه شما به مهارت های مرتبط با کاری خاص نیاز داشته باشد.

از این دستورالعمل در جستجو خود بهره ببرید تا اطمینان حاصل کنید که کارشناس انتخابی مناسب با فعالیت های شما باشد.

ممکن است بپسندید

دیدگاه خود را بنویسید ...

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.