Focus-Your-Efforts

راه‌های هوشمندانه‌تر برای افزایش مهارت‌ها و تمرکز بر تلاش

توسط

فشار روانی برای حفظ تازگی مهارت‌هایمان یک پدیده دایمی است. تنها ملزم کردن خود به درک هنر و مهارتمان کافی نیست — بلکه باید به افق‌های دورتر هم نگریست. نیمه‌عمر و ماندگاری مفید یک مهارت حرفه‌ای تقریباً ۵ سال است و بر طبق برخی برآوردها یک سال پس از این زمان ۳۵ درصد مهارت‌هایی که افراد نیازمند آن هستند در ظرف چند سال تغییر می‌کند.

چنین چیزی انگیزه‌ای قوی برای حرکت و پیشرفت به منظور حفظ برتری حرفه‌ای و در نتیجه تداوم موفقیت ایجاد می‌کند. با این همه کسب مهارت‌های جدید در کنار پایبند بودن به تعهدات قبلی کار دشواریست. برای این کار ممکن است نیازمند ارزیابی دوباره اولویت‌های خـود باشید — و باید بیاموزید تا در حد امکان از زمان خود هوشمندانه‌تر استفاده کنید.

«می‌توانیم آینده‌ای را که می‌خواهیم بسازیم، یا اجازه دهیم آینده آنطور که می‌خواهد تغییرمان دهد.»

در اینجا سه نکته برای کمک به ارزیابی‌ گزینه‌ها، تازه نگهداشتن مهارت‌ها و تنظیم عادات برای یادگیری موثر تا حد امکان، آورده شده است.

۱. خود را با آخرین پیشرفت‌ها و روند‌ها وقف دهید

پردازش حجم بالایی از اطلاعات به راحتی می‌تواند شما را دچار سردرگمی کند، با این وجود برای پیش‌بینی آنچه از خط تولید نهایی بیرون خواهد آمد باید راهی برای همراه شدن با پیشرفت‌ها و جریان‌های در حال ظهور در صنعت خود پیدا کنید. پرسش اینجاست که چگونه می‌توانید آن را انجام دهید؟

  • اطلاعات منتشر شده در زمینه صنعت خود را مطالعه کنید. بدون شک این کار یک نقطه شروع است: مطالعه محتوای جمع‌آوری شده در مورد موضوعات مهم و دسته اول برای بسیاری که در حوزه شما مشغول به کار هستند. در حالی که دسترسی به این اطلاعات ممکن است نیازمند پرداخت اشتراک باشد، با این وجود اغلب قادرید به برخی از محتوای رایگان هم دسترسی داشته باشد.
  • افراد خبره و صاحب فکر را شناسایی، و نظراتشان با دقت دنبال کنید. بسیاری از افراد متخصص به طور منظم محتوایی را برای اشتراک نظرات خود در مورد آخرین پیشرفت‌ها و جریان‌ها منتشر می‌کنند، از این رو دنبال کردن آخرین نظراتشان از طریق سایت‌هایی مانند توئیتر، لینکداین و وبلاگ شخصیشان کار آسانیست.
  • در کنفرانس‌ها شرکت کنید. کنفرانس فرصتی فوق‌العاده برای یادگیری و ایجاد ارتباط است، با این همه کنفرانس‌ها باعث ایجاد محتوای زیادی می‌شوند که می‌توان آنها را بصورت آنلاین دنبال کرد — از افرادی که لحظه‌های کلیدی را در اینستاگرام ثبت می‌کنند گرفته تا حاضرانی که در توئیتر گفتگوهای حاشیه‌ای به راه می‌اندازند.
  • شرکت‌های پیشرو در صنعت خود و همچنین رقیبان را تحت نظر داشته باشید. چه از طریق اخبار شرکت یا آخرین محتوای آنها برای بازاریابی باشد؛ اغلب می‌توانید از طریق دیدن عکس‌العمل شرکت‌های دیگر در برابر پیشرفت‌های جدید در صنعت خود اطلاعات زیادی کسب کنید.
  • مهارت‍های جانبی را نادیده نگیرید. شاید کاری که انجام می‌دهید ظاهراً به وضعیت حاضر وابسته باشد، با این وجود آیا افرادی که به طور منظم با آنها همکاری می‌کنید هم چنین نظری دارند؟ شبکه‌ای با دامنه گسترده از افرادی را ایجاد کنید که می‌توانند به شما در دانستن آخرین اطلاعات دسته اول و شناسایی سریع فرصت‌های جدید کمک کنند.

با دانستن اینکه چه مواردی به حفظ جایگاه مطلوب شما کمک می‌کند میزان اطلاعات خود را مدیریت کنید، سپس چند منبع متنوع را انتخاب کنید تا به ترکیبی از دیدگاه‌های متفاوت دسترسی داشته باشید.

۲. بخاطر داشته باشید که «مهارت‌های نرم» و ارتباطی پایایی بالایی دارند.

استفن ام کاسلین، رئیس و مدیرعامل شرکت فاندری کالج (Foundry College) در مقاله اخیر خود برای مجله کسب‌وکار هاروارد، در مورد ویژگی‌هایی سخن گفت که قابل خودکارسازی نیست. یادگیری ماشین و خودکارسازی (automation) قابلیت‌های مشخصی دارند، با این همه به عقیده او هنوز حوزه‌هایی وجود دارد که ربات‌ها توانایی فعالیت در آنها را ندارند:

  • عواطف: به طور خاص در زمان تعامل با افراد، انسان‌ها قادرند به اشارات ظریفی توجه کنند، با تجارب دیگران همدلی داشته باشند و خیلی سریع خود را با موقعیت‌های جدید وقف دهند.
  • محیط و موقعیت: بخاطر توانایی سازگارپذیری، خیلی سریع قادریم آنچه در حال اتفاق افتادن است را شناسایی کنیم و تمامی عواملی که می‌تواند لحظه به لحظه تغییر کنند، در نظر بگیریم.

اگر مهارت‌های خود را مطابق با این توانایی‌های منحصربفرد پرورش دهیم، همچنان که فن‎آوری راه‌های جدیدی برای انجام کارهای روتین و تکراری پیدا می‌کند، احتمال کمتری برای از دست دادن شغلمان وجود دارد.

به گفته کاسلین: «توانایی ما برای مدیریت و استفاده از عواطف و در نظر گرفتن تاثیرات محیطی و موقعیتی؛ عناصر کلیدی برای تفکر انتقادی، حل خلاقانه مسئله، ارتباط موثر، یادگیری تطبیقی و قضاوت صحیح است. «از طرف دیگر برنامه‌ریزی ماشین‌ها برای تقلید دانش و مهارت‌های انسانی کار دشواریست و هنوز معلوم نیست که چه زمان (یا اصلاً) تلاش‌های نوظهور امروز برای انجام این فعالیت‌ها نتیجه خواهد داد.»

۳. راه‌های هوشمندانه‌تر برای یادگیری پیدا کنید

اسکات ایچ یانگ در مصاحبه با مجله «فست کامپنی» گفت: «امکان آموزش مهارت‌های دشوار و ارزشمند به خود بصورت موثر وجود دارد.» «یادگیری برتر» (Ultralearning) موضوعی است که یانگ در کتابش از آن سخن گفته که در آن به ۹ اصلی که به او در یادگیری برنامه تحصیلی چهارساله علم رایانه ام آی تی در زیر یکسال کمک کرده، می‌پردازد. این اصول شامل فرایادگیری (metalearning)، تمرین، بازخورد و آزمایش می‌شود.

او در گفتگو با استفانی وتسا توضیح داد که افراد اغلب در مورد دو اصل اشتباه می‌کنند:

  • اقدام مستقیم: افراد اغلب در یک محیط یادگیری را انجام می‌دهند و سپس برای بکار بردن دانش خود در موقعیت‌های جدید (واقعی) دچار مشکل می‌شوند. بجای این کار یانگ پیشنهاد می‌کند مستقیماً خود را درگیر کار یا پروژه‌ای کنید که مهارت‌های جدید شما را بکار می‌گیرد.
  • بازیابی: بجای یادگیری حجم زیادی از اطلاعات و بازخوانی آنها او توصیه می‌کند یادگیری خود را زود براساس بخاطرآوری آنچه یادگرفته‌اید به چالش بکشید — برای مثال از طریق آزمون‌ها — و سپس برای پر کردن خلاء‍‌ها آنها را مرور کنید. او در پایان اضافه می‌کند: «اگر خود را مجبور به یادآوری چیزی نکنم، آن موضوع در حافظه‌ام ذخیره نمی‌شود.»

ممکن است بپسندید

دیدگاه خود را بنویسید ...

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.