employment

۷ عاملی که باید زمان استخدام کارشناس به آن ها توجه کنید

توسط

تصور کنید، شرکت شما اخیرا تصمیم گرفته تا وب سایتی جدید برای ارائه نتایج بیشتر پروژه های خود ایجاد کند؛ در حالی‌که، به علت بحران کووید ۱۹، شرکت با محدودیت های بسیاری برای جذب و استخدام نیرو روبرو شده است. استخدام کارشناس راه حل مناسبی برای انجام پروژه ها، بدون طی کردن فرایندهای طولانی استخدام کارمند تمام وقت است که در هر حال، این کار مشکلات خاصی با خود به همراه خواهد داشت.

حال ممکن است این سوال مطرح شود که هنگام استخدام کارشناس باید به چه چیزهایی توجه کرد. نکاتی کلی وجود دارد که می تواند در انتخاب کارشناس مناسب فعالیت کاریتان به شما کمک کنند که این ویژگی های خاص به شرکت و نوع پروژه‌تان بستگی دارد.

در این مقاله ما فهرستی از ویژگی های برتر را در یافتن کارشناسان متخصص تهیه کرده ایم که این موارد در انتخاب مناسب کارشناس به شما کمک خواهند کرد:

۱. علاقمندی به سازمان و صنعت

هنگام استخدام کارشناس باید به این نکته توجه کرد که اگر چه ممکن است افراد در تخصص های خود مهارت هایی داشته باشند، همیشه با صنعت یا سازمان شما آشنایی ندارند. با این حال، کارشناس باید بدون توجه به اینکه تجربه لازم را در این صنعت دارد یا خیر، نسبت به سازمان ابراز علاقمندی کند.

هنگام بررسی کارشناسان از آنها بپرسید که آیا در مورد شرکت شما تجربه یا دانشی دارند یا اینکه در مورد ماموریت ها، ارزش ها و اهداف سازمانی شما تحقیق کرده اند یا خیر.

علاقمندی به سازمان، به کارشناس کمک می کند تا در انجام پروژه ها ارتباط موثرتری با آن شرکت یا سازمان برقرار کند. این اشتیاق، همچنین منجر به کیفیت بهتر کارها و تطابق آسان تر با سایر قسمت های شرکت خواهد شد که نتیجه آن صرفه جویی در زمان است.

هنگامی که کارشناس کارفرمای خود را بهتر بشناسد، استانداردهای انجام پروژه را بهتر شناسایی می کند که باعث موفقیت های آتی شرکت می شود.

۲. سوابق کاری گذشته

بیشتر کارشناسانی که سالها در زمینه های کاری خود فعالیت می کنند، بیش از آنکه بازتاب تلاش های خود را ارائه دهند، از رزومه چشمگیر و پر محتوا استفاده می کنند.

با این حال، قبل از استخدام، در مورد فعالیت های کاری و کارفرمایان قبلی از این افراد اطلاعات بگیرید. پس از دستیابی به این اطلاعات، از کیفیت کار و خصوصیات رفتاری آنها آگاهی ارزشمندی در اختیار خواهید گرفت که می تواند در تطابق بهتر کاندیدای استخدامی با پروژه ها موثر باشد. سوابق کاری از مهم ترین عوامل اطمینان از اعتبار تخصص کارشناس است.

 از کارشناس سوابق کاریش را در یک بازه حداقل شش ماهه بخواهید. انجام این کار به شما کمک  می کند تا به جای تماس با کارفرمایان قبلی او، چشم اندازی از تجارب جدید در سوابق کاری‌اش به دست آورید.

۳. مهارت تعامل با دیگران

هنگام استخدام کارشناس برای شرکت، ممکن است آنها به دلایلی، به همکاری و تعامل با سایر کارمندان نیاز داشته باشند؛ خواه در انجام تمامی مراحل پروژه در یک کار تیمی یا تنها در مراحل پایانی آن.

تعامل، مهارتی است که باید هنگام استخدام به دنبال آن باشید. این مهارت نشان می دهد که افراد چگونه می‌توانند برای رسیدن به نتیجه و موفقیت در کار، با داشتن عقاید متفاوت و سبک های مختلف کاری با یکدیگر تعامل برقرارکنند.

از کارشناس بپرسید تا کنون تجربه همکاری با دیگران در پروژهای گروهی را داشته است. همچنین، دیدگاه آنها در مورد تعامل و همکاری را بشنوید. شما می توانید مطالب زیادی را درباره نحوه عملکرد کارشناس در یک کارگروهی، تنها از راه شنیدن به نظراتش به دست آورید.

۴. مهارت انجام مستقل کار

به نظر می رسد صحبت از استقلال پس از بحث در مورد اهمیت کار گروهی و همکاری طعنه آمیز باشد؛ اما توانایی انجام فعالیت ها به صورت مستقل به همان اندازه توانایی کار با دیگران اهمیت دارد.

این بدین معنا نیست که کارشناس هفته ها برای انجام پروژه پنهان کاری کند، سپس، بعد از انجام آن به صورت جادویی ظاهر شود؛ بلکه باید از خود بپرسد کی و چقدر می تواند از راهنمایی دیگران بهره ببرد.

۵. توانایی مدیریت زمان

هر پروژه ای مهلت مشخصی دارد و تحقق آن نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. اگر چه صحبت در این مورد احمقانه به نظر می رسد؛ ولی کارشناس باید بداند که چگونه زمان های کاری خود را مدیریت کند.

برخی از کارشناسان ممکن است مدیریت چندین پروژه را به صورت همزمان بر عهده داشته باشند و در طول روز به صورت پراکنده روی هرکدام کار کنند که این کار می تواند بر جدول زمان بندی پروژه تاثیر بگذارد.

برای درک نحوه زمان بندی و برنامه کاری، با کارشناس بعضی از سوالات را بپرسید؛ برای مثال:

  • چه زمان هایی به انجام پروژه می پردازد؛
  • چه زمانی را برای شرکت در جلسات سپری می کند؛
  • چه زمان های را برای ارتباط تلفنی و غیره صرف می کند؛
  • برای ارتباط با سایر همکاران، چقدر با ابزارهای مدیریت پروژه آشنایی دارد؟

این پرسش ها یک برنامه ریزی توسعه یافته برای پروژه شما و درک درستی از روش های مدیریت زمان آنها فراهم می کند. نحوه استفاده از ابزارهای مدیریت زمان به اندازه ایجاد برنامه زمان بندی کارشناس، حائز اهمیت است که باید از آن مطمئن شوید.

علاوه بر این باید کارشناس یک سیستم سخت افزاری و یک درک کلی از نحوه کار با ابزارهای مدیریت داشته باشد. مدیریت مناسب زمان های کاری کارشناس، به اندازه اطمینان از عملکرد تجهیزات اهمیت دارد.

۶. سبک ارتباطی

ارتباطات یقینا از مهمترین عناصر در هر فعالیتی است که باید قبل از استخدام کارشناس بررسی شود. افراد نحوه ارتباطی متفاوتی دارند و قبل از شروع هر فعالیت، باید ابتدا سبک ارتباط با کارشناسان را در نظر بگیرید تا مطمئن شوید که رفتار و نحوه ارتباط با آنها با رفتار سازمانی‌تان تطابق دارد.

برای موفقیت در این کار (آرامش خاطر دو طرف) تهیه یک برنامه ارتباطی برای جلوگیری از هر گونه سوء‌استفاده یا ناامیدی در آینده، ایجاد یک رابطه کاری بهتر و صرفه جویی در وقت بسیار حائز اهمیت است.

اگر کارشناس شما ترجیح می دهد تا از یک کانال ارتباطی متفاوت از آنچه در سازمان وجود دارد، استفاده کند، آماده و انعطاف پذیر باشید و به ایده های تازه‌اش گوش دهید.

۷. سازگاری

در دنیای حرفه ای هیچ ضمانتی وجود ندارد؛ چون سریعا همه چیز تغییر می کند. گروه ها، مهلت ها و جزئیات پروژه ها تنها چند مورد از این متغییرها هستند.

قبل از استخدام کارشناس اطمینان حاصل کنید که آن ها می توانند به همان سرعتی که متغیرها تغییر می کنند، تغییر کنند؛ بدون آنکه وقت زیادی برای تنظیم مجدد داشته باشند.

فارغ از سالها تجربه، لازم است همیشه در این کارها مهارت داشته باشید. در صورتی که با این افراد احساس راحتی می کنید، می توانید از آنها بپرسید که چگونه می توانند مشکلات روزمره که در شرکت با آن روبرو می شوند را حل و فصل کنند. پاسخ آنها را ارزیابی کنید و از خود بپرسید که آیا تصمیمات این افراد با سیاست های سازمان‌تان مطابقت دارد؟

در هر پروژه موانعی وجود دارد که باید تغییراتی در آن صورت بگیرد. از کارشناس بپرسید که آیا او توانایی اعمال این تغییرات را دارد؟

اگر جواب این سوالاتشان مثبت است به شما تبریک می گوییم!

شما یک گام به موفقیت در پروژه های خود نزدیک تر شده اید و با اعتماد به نفس کارها را در دست گرفته اید.

استخدام کارشناس می تواند فعالیتی دلهره آوری باشد؛ اما چنین نیست. اگرچه ممکن است پروژه شما به مهارت های مرتبط با کاری خاص نیاز داشته باشد.

از این دستورالعمل در جستجو کارشناس مورد نظرتان بهره ببرید تا مطمئن شوید که این کارشناس انتخابی مناسب برای انجام فعالیت های شرکت شماست.

ممکن است بپسندید

دیدگاه خود را بنویسید ...

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.