Best-Performance

3 راه مطمئن برای دریافت بهترین عملکرد از کارمندانتان در مواقع بحران

توسط

همه چیز از رهبری خوب آغاز می‌شود. هیچ کس نمی‌توانست تمام چالش‌های عظیمی که بیشتر کسب و کارها  در نتیجه همه‌گیری بیماری (کرونا) در مقیاسی جهانی در حال تجربه‌شان هستند، پیش‌بینی کند. همچنان‌که رهبران مختلف در تلاش برای ناوبری درون آب‌های خروشان و دست و پنجه نرم کردن با عدم قطعیت‌ها و بلاتکلیفی‌هایشان هستند، قصد دارند در چنین شرایطی بهترین عملکرد را از کارمندان خوب دریافت کنند.

به یاد داشته باشید که یک موضوع بدون تغییر باقی مانده‌است: کارمندان به حمایت و پشتیبانی از سوی رهبرانشان تکیه می‌کنند، و قلب‌ها و ذهن‌هایشان را وقف کارهای آنان می‌کنند.

برای کسب آگاهی بیشتر در مورد نحوه کار برخی از برترین رهبران، به بررسی چهار رهبر مختلف می پردازیم تا کشف کنیم که چه عاملی باعث می شود تا آن ها بیشترین کارایی را در بحبوحه همه‌گیری بیماری، از کارمندانشان دریافت کنند:

۱‍. فرهنگ سازمانی خود را فراموش نکنید

مایکل، مدیر اجرایی و ‌بنیان‌گذار شرکت «آل مارکت»، و صاحب برندهای نوشیدنی «ویتا کوکو»، «رونا» و «اور اند اور»، گفته است که حرکت به سمت سبک زندگی کار در خانه که هیچ انتهایی ندارد، یکی از تغییر و تحولات بسیار بزرگ، هم برای خودش و هم برای گروهش بوده‌است.

به عنوان یک شرکت که بر مبنای روابط بین فردی بنا شده و جوی بسیار خانوادگی دارد، مایکل تلاش کرده که  فرهنگ سازمانی سابقشان را به فراموشی نسپارد و بهترین عملکرد را از سمت کارمندانش دریافت کند.

وی اظهار کرده است: «حفظ ارتباط با یکدیگر و یافتن راه هایی برای انجام کارهایی که مختص و نمایانگر فرهنگ سازمانی شما هستند، آن هم این شرایط، بسیار مهم است؛ مانند: برگزار کردن جلسات تفریحی و معاشرتی در نرم‌افزارهای خاص به مدت یک ساعت در هفته، یا ترغیب کارمندان به برگزاری و پخش زنده جلسات آموزش یوگا برای دیگر کارمندان.»

او هم‌چنین راهی جدید برای برقراری ارتباط با مشتریان و جامعه مصرف‌کنندگان خود و تعامل با آنان یافته که به ویژه برای سلامت و تقویت کسب و کارش در بلندمدت سودمند است.

مایکل در این باره گفته است: «ما به سرعت در راهکارهای محتواهای رسانه‌ای خودمان را به شکلی، تغییر دادیم و از طریق شبکه‌های اجتماعی، به مشتریانمان در خانه‌هایشان ارزش بخشیدیم. همچنین، برای پخش محتوای ورزشی به مشارکت با استودیو‌های ورزشی پرداختیم، و دستور تهیه‌های جدیدی خلق و معرفی کردیم تا مخاطبانمان را به تهیه اسموتی‌های خلاقانه‌تر ترغیب کنیم.»

او ادامه داد: «علیرغم بلاتکلیفی‌ها و عدم قطعیت‌ها، ما به مسیر مشتری‌مداری ادامه دادیم، حفظ فرهنگ سازمانی مبتنی بر ارتباطاتمان را حفظ کردیم، و متعهد باقی ماندن بر تهیه محصولات «بهتر برای شما» برای افرادی که به آن محصولات نیاز دارند، متعهد ماندیم و به عنوان اولویت‌هایمان تعیین کردیم.»

۲‍. نسبت به کارمندانتان شفاف عمل کنید و برای آن‌ها قابل اعتماد باشید

این بحران شرکت‌ها را وادار کرده‌ تا به شکلی جدی به این مسئله بیندیشند که نحوه ارتباطشان با کارمندانشان چقدر موثر بوده است. این مسئله برای تیم‌های رهبری بسیار مهم است که کارمندان را تا جایی که ممکن است در زمان واقعی، با اطلاعات جدید به روز کنند، و گفتگو و ارتباط پیوسته‌ای با تیم‌هایشان در هر سطح سازمانی‌ای برقرار کنند و بهترین عملکرد از سمت کارمندان خود به دست آورد.

 چاد جنسن، رییس شرکت «تی سی سی»، یکی از بزرگترین خرده‌فروشان رسمی «ورایزون» در کشور با ۹۰۰ شعبه در سراسر کشور، معتقد است که این همه‌گیری ( کووید19) رهبران شرکت‌ها را برانگیخته‌است تا تشخیص دهند که چگونه می‌توانند تجربه کاری کارمندانشان را در بحبوحه چنین واقعه بی‌مانندی، ارتقا دهند.

ارتباط موثر، هنگامی که از قله شروع شود، قادر خواهدبود تا اهداف سازمانی جدیدی را نیز تحت این شرایط کنونی خلق کند.

جنسن گفته است: « همچنانکه ما به پیمودن مسیر در این چشم انداز جدید ادامه می‌دهیم، شفاف و صادق بودن با تیم‌هایمان را به عنوان یک اولویت برای خودمان تعیین کرده‌ایم، و در همین راستا، اطلاع‌رسانی‌ها و به‌روزرسانی‌های مکرر و صادقانه در طی کنفرانس‌های ویدیویی هفتگی ارائه دادیم که تمام کارکنان شرکت در آن حاضر شدند. این تماس‌های مجازی به ما کمک می‌کنند تا حتی بیشتر از گذشته با خانواده «تی سی سی» ارتباط برقرار کنیم».

۳‍.  گذشته را به خاطر بسپارید و برای آینده تلاش کنید

این بحران به ما آموخت که موانع غیر منتظره ممکن است که در هر زمانی ظاهر شوند و ساختارهای سازمانی را برای بلندمدت کاملا مختل کنند.

 «امان برار»، مدیر اجرایی مجموعه پیشروی جذب استعدادهای درخشان در حوزه صنعت، «جاب‌وایت»، اظهار کرده است: بازگشت به چیزی که در گذشته به عنوان نیروی کار عادی شناخته می‌شد، ممکن است در آینده ما اتفاق نیفتند؛ بنابراین، پایه‌گذاری نقاط شروع جدید برای اطمینان از ادامه حیات شرکت‌ها پس از بحران، بسیار حیاتی است.»

همچنین، افزوده: « به عنوان رهبر، وظیفه ماست که از گروهمان از لحاظ حرفه‌ای، ذهنی، و احساسی در طول این دوران سخت حفاظت کنیم. برای این منظور، بسیار مهم است که اعتماد متقابل به این نکته داشته باشیم که این بحران همه ما را تحت تاثیر قرار داده‌است؛ پس با این حال، به شکلی فعالانه و باانگیزه برای آینده آماده خواهیم شد».

برار برای دریافت بهترین عملکرد از کارمندان خود با به کارگیری روش های مطمئن، با این بحران مقابله کرده است که شامل راهکارهای زیر می شود:

  • به کارگیری پروتکل‌های دورکاری جدید؛
  • تطبیق فناوری‌هایی که به اعضای تیم‌ها کمک کند تا به شکلی یکپارچه‌تر با شرایط کاری وفق یابند؛
  • اِعمال تغییرات بزرگ برای تضمین قراردادها و حمایت‌های سازمانی.

ممکن است بپسندید

دیدگاه خود را بنویسید ...

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.