freelancer

چگونه می‌توانم با بازدهی بالایی از راه دور کار کنم؟

توسط

ما باید تلاش کنیم و اکنون به بهترین شکل آن را انجام دهیم. من اکنون کارهایم را با بازدهی بالا طوری مدیریت می کنم تا بتوانم در هر جایی آنها را انجام دهم (حتی در یک بار ساحلی) اما این کار به این سادگی هم نیست.

من در سال ۲۰۰۹ «شغل اداری» خود را ترک کردم و به سمت آزاد کاری رفتم. آن زمان برای من دوران سختی بود چرا که یک تصمیم ناگهانی و سریع گرفته بودم و هیچ مشتری برای شروع شغل تک نفره و شگفت‌انگیزم نداشتم. تمام آن چیزی که من داشتم عبارت بود از سیستم مک ۲۴ اینچی قدیمی و قابل اعتمادم، فوتوشاپ (اه!) و یک برنامه‌ریزی مرتبط.

اطلاعات زیادی نداشتم و مشکلاتی که در وهله اول با آنها دست و پنجه نرم می کردم تنها در رابطه با پیدا کردن مشتری نبود. بسیاری از مشکلات از ناتوانی در پیدا کردن نیروی اراده برای انجام واقعی کارها نشأت می‌گرفتند. یادم می‌آید که همیشه همه چیز را به لحظه آخر موکول می کردم. من به شدت بازدهی پایینی داشتم.

بعد از انجام آزادکاری، من به سراغ  HYPE4 رفتم، که هم‌چنین تجربه زیادی در انجام کارهای ترکیبی مشتمل بر دورکاری و کار دفتری داشته است و از بیستم ماه ژانویه به طور کامل شامل دورکاری شده است.

در اینجا یافته های من را می توانید مشاهده کنید.

برای هفته خود برنامه ریزی کنید

کمی از زمانتان در عصرهای یکشنبه را به برنامه ریزی برای تمام چیزهایی که می‌خواهید در طول هفته آتی به آن‌ها برسید اختصاص دهید. از یک «لیست کارها» استفاده کنید اما در تمام مواقع تنها دید «روزانه» داشته باشید. نیازی نیست به یک لیست بلند بالای هفتگی نگاه کنید.

مدیریت کار متمرکز  امروز                           مدیریت کار آشفته

برای کل هفته برنامه ریزی کنید و به روزهای دیگه توجه نکنید.

آسان ترین یا سریع ترین کار را در ابتدا انجام دهید

یکی از مشکلات در مواجه شدن با مسئولیت ها این است که هر چه تعداد آن‌ها بیشتر باشد، ترسمان از آن‌ها بیشتر می شود. تمرکزتان را بگذارید روی انجام اهدافی که در لیست کارهایتان نوشته اید. اگر می‌توانید کاری را در ۵ دقیقه انجام دهید، آن را پیش از انجام کارهایی که چندین ساعت زمان نیاز دارند انجام دهید. ناگهان بوووم! یکی از کارها کم شد.

آیا من به این مورد اشاره داشتم که بسیاری از اپلیکیشن ها برای به اتمام رساندن فعالیت ها طوری کار می‌کنند که به آزاد شدن دوپامین کمک می کنند؟ این مشابه همان الگویی است که شبکه‌های اجتماعی شیطانی به کمک اعلان‌هایشان روی ما استفاده می کنند. به هر حال، این مرتبه شما می‌توانید از آن برای منفعت خودتان استفاده کنید- هر چه در زمان تیک زدن فعالیت‌های انجام شده (در لیست) خوشحال تر باشید، تمرکز شما برای انجام و تیک زدن روی حتی موارد اضافی‌تر بیشتر خواهد بود.

شما لایق تمام دوپامینی هستید که برای تیک زدن این باکس دریافت می کنید.

از تکنیک پومودورو یا هر یک از انواع دیگر آن و ورزش های سبک استفاده کنید

پومودورو تکنیک ساده‌ای است که در آن شما به مدت ۲۵ دقیقه به طور پشت سر هم کار می کنید و پس از آن یک استراحت ۵ دقیقه ای به خود می دهید. چیزی که در اینجا ضرورت دارد این است که بلند شوید و از میز خود فاصله بگیرید. چند حرکت ورزشی اسکوات یا شنا انجام دهید و از آشپزخانه کمی آب بخورید. دور تا دور خانه راه بروید (حتی در یک مسیر دایره‌وار).

بعد از چهار مرتبه انجام این تکنیک (حدود ۲ ساعت) یک استراحت بیشتر ۱۰ دقیقه ای به خود بدهید- در یوتیوب ویدیو های آموزشی بسیار خوبی درباره یوگا در ده دقیقه وجود دارد. این کار می تواند نوعی استفاده بسیار عالی از زمان باشد و شما را برای انجام کار بعدی پر از انرژی کند.

ایمیل مانند گدازه‌های آتشفشان خطرناک و مزاحم است

از تله اعلان ها پرهیز کنید. همین الان اعلان ایمیل را خاموش کنید، مگر آن‌که در تعامل با تجربه مشتری کار می کنید. یا اعلان‌های خود را خاموش کنید یا تلفن خود را در حالت DND قرار دهید. به افراد بگویید که در صورت داشتن کارهای ضروری با شما تماس بگیرند و آنگاه تنها دو مرتبه در روز ایمیل خود را چک کنید. نمی توان گفت این رویکرد جدیدی است، اما هنوز هم بسیار خوب کار می‌کند.

من این کار را برای خودم یک بار در ظهر انجام می دهم و سپس آخرین بار هم یک ساعت پیش از آن که کارهای آن روزم تمام شود (حالا در هر زمانی که می‌خواهد باشد) انجام می دهم. در این دو زمان من به صورت گسترده تعداد زیادی از ایمیل ها را پاسخ می دهم و در مابقی زمان‌ها به ایمیل های خود توجهی نمی کنم.

بین خود و ایمیل‌هایتان یک دیواره آتشین بکشید. تنها دوبار در روز اجازه عبور از آن را به خودتان بدهید.

به خودتان پاداش بدهید.

این مورد به همان اندازه که ضرورت دارد آسان هم می باشد. اگر روز پربازده‌ بخصوصی داشتید، با مابقی آن روز کاری کنید که به طور بخصوصی آن را دوست دارید. بدین صورت شما ارتباطی را میان انجام خوب کارها و داشتن یک روز در مجموع خوب، در مغزتان رمزنگاری خواهید کرد. از آن به بعد این به یک روند طبیعی در شما تبدیل خواهد شد.

در دسترس مردم قرار داشته باشید

از هدر رفت زمان خود پرهیز کنید، اما می توانید بعضی از آن ۵ دقیقه هایی که دارید را برای فرستادن چند مطلب خنده دار استفاده کنید و با سپردن خود به لحظات #تصادفی کمی استراحت کنید. استفاده از مطالب خنده دار برای آن‌که کمی به دور از تنش های مربوط به مسائل کاری استراحت کنید بسیار حیاتی است. اگر شرکت شما سیاست استفاده از مطالب باحال در حین ارتباط با افراد را ممنوع کرده است، نظر من این است که از آنجا خارج شود.

خنده های خود را به اشتراک بگذارید!

کار خود را به بهترین شکل انجام دهید

به خصوص امروزه، در زمان بحران، کاری که ما در خانه انجام می‌دهیم باید بهترین استانداردها را رعایت کرده باشد. باید تلاش کنیم تا بهره‌وری بیشتری داشته باشیم، موثر تر باشیم و چیزهای جدیدی به ارمغان بیاوریم، چرا که این دوره آزمایشی کار از راه دو، آینده را تحت تاثیر قرار خواهد داد. اگر خروجی کلی منفی باشد (یعنی بازدهی پایین‌تر باشد)، بسیاری از شرکت‌ها با برگشتن شرایط عادی از حالت دورکاری خارج خواهند شد.

کار خود را به بهترین شکل انجام دهید:)!

همه افراد نمی توانند از راه دور به خوبی کارشان را انجام دهند (و شاید هم اصلا نباید اینطور باشد که همه بتوانند آن را به خوبی از راه‌دور انجام دهند)، اما شما می‌توانید از این قوانین ساده استفاده کنید تا با هک کردن (و تغییر مثبت) خودتان کارتان را بهتر انجام دهید. گذشته از این، اینکه چقدر خوب کارها را انجام دهید در واقع نوع شخصیت شما را تعریف می‌کند. و این چیزی است که شما حتماً می توانید تغییر دهید.

موفق باشید!


ممکن است بپسندید

دیدگاه خود را بنویسید ...

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.