python-note

چرا پایتون به سرعت در حال رشد است – گرایش‌های آینده

توسط

برخی از زبان های برنامه نویسی محبوب‌تر هستند، برخی دیگر نه. طبق Stackoverflow، پایتون که قبلاً به محبوبیت قابل توجهی رسیده است، همچنین سریعترین رشد را در زبان برنامه نویسی دارد. این به چه معنی است؟

خوب، اجازه دهید ابتدا قبل از شروع مباحثه، مقدمه‌ای مطرح کنیم: چگونه می‌توان محبوبیت یک زبان برنامه‌نویسی را تعریف کرد؟ و علاوه بر این ، چگونه می توان محبوبیت آن را در یک محدوده‌ی معین تعریف کرد؟ Stackoverflow می تواند یک شاخص معقول از گرایش زبان‌های برنامه‌نویسی را ارائه دهد ، زیرا این سایت ماهانه حدود 40 میلیون بازدید کننده را جذب می‌کند ، که حدود 16.8 میلیون بازدید کننده از بین توسعه دهندگان حرفه‍ای و دانشجویان دانشگاه  تخمین زده می‌شوند.

آخرین گزارش فوربس بیان می‌کند که پایتون در سال گذشته رشد 456 درصدی را نشان داده است. چه عددی‌، اینطور نیست؟ به عبارت دیگر ، نتفلیکس از پایتون استفاده می‌کند ، آی بی ام از پایتون استفاده می‌کند ، و صدها شرکت دیگر همگی از پایتون استفاده می‌کنند. دراپ باکس را فراموش نکنیم. دراپ باکس نیز در پایتون ایجاد می‌شود.

خب، اکنون می توان تصور کرد که پایتون فقط برای توسعه وب است. هیچ چیز نمی‌تواند از حقیقت دور باشد. طبق فول استک پایتون، پایتون با داشتن یک اکوسیستم رو به رشد که نه تنها توسط توسعه دهندگان مورد استفاده قرار می‌گیرد، یک زبان برنامه نویسی پایدار است. پایتون برای اتوماسیون گسترش و توسعه وب بسیار عالی به حساب می آید ، اما بسیاری از غیر توسعه دهنده ها ابتدا هنگام انجام کار با داده ، به زبان پایتون و اکوسیستم آن معرفی می شوند.

توانایی کاهش زمان صرف‌شده در کارهای خود از 3 ساعت به 30 دقیقه غیرممکن بنظر می‌رسد؟ دیگر نه ، فقط از پایتون استفاده کنید. بهترین چیز در مورد پایتون این است که ممکن است بتواند زمان توسعه را در مقایسه با بطورمثال جاوا کاهش دهد. این همان قدرت پایتون است. این راحتی عجیب در تبدیل ایده‌ها به کد و سپس برنامه‌های کار باعث محبوبیت این زبان برنامه‌نویسی می‌شود.

چه عواملی رشد پایتون را تحت تأثیر قرار داده است و می‌دهد؟

پایتون می تواند برای بسیاری از اهداف، از توسعه وب گرفته تا توسعه برنامه‌های تلفن همراه وعلوم داده استفاده شود. با این حال، گفته می‌شود که موقعیت پایتون به عنوان سریعترین زبان برنامه نویسی با سرعت بالایی در استفاده از آن برای علم داده تقویت می شود.

یک افزایش ناگهانی از استفاده پایتون در توسعه برنامه وجود دارد، و این یک واقعیت است. بازار توسعه برنامه کاملا «پایتونی» شد. اما چرا پایتون دائماً در حال محبوب تر شدن و مقبول شدن است؟ در اینجا برخی از پاسخ ها آمده است.

اول از همه ، مذاکرات پول. پایتون زبان اول انتخابی برای اکثر قریب به اتفاق دانش آموزان و برنامه نویسان ماهر است. گروه عظیمی از برنامه نویسان آینده و حال می‌خواهند بدانند که برای به دست آوردن مشاغل واقعی چه چیزی یاد بگیرند. برای اکثر افراد، ورود به یک زمینه با دانش درباره چیزهایی که مورد تقاضا نیستند، بسیار بی معنی است.

و پایتون قطعاً امروزه مورد تقاضا است. از آنجا که تعداد دانشجویان علوم و برنامه نویسان در حال افزایش است، همراه با افزایش توصیه به پایتون، تعداد علاقه‌ مندان رو به افول نخواهد بود.

ثانیا ، پایتون کاملا تطبیق پذیر و همه کاره است. پایتون یک زبان چند منظوره برای کارهای مختلف مانند توسعه وب و علوم داده است. چگونه می توانیم رشد فعلی پایتون را در این زمینه‌ها توضیح دهیم؟ می‌توانیم رشد ترافیک محبوب ترین بسته‌های پایتون را بررسی کنیم. مجموعه و کدهای کد انبار منابع رایگان متنوع توسط افراد (هنوز در مرحله انجام) ایجاد می‌شود تا به طور مداوم با روش های موجود بهبود یابد.

Stackoverflow به وضوح نشان می دهد که پانداز تقریباً سریعترین بسته در حال رشد پایتون هستند. در سال 2011 معرفی شد ، اما مسئولیت 1٪ نظرات سؤالات Stackoverflow را بر عهده دارد. بنابراین به نظر می‌رسد که ظهور علم داده عامل اصلی رشد پایتون به عنوان یک زبان برنامه نویسی است.

سرانجام، یادگیری ماشین. هیچ زبان برنامه‌نویسی خاصی به یادگیری ماشین اختصاص داده نشده است، اما با نگاهی به ویژگی‌های هر زبانی که می تواند یادگیری ماشین انجام دهد، می‌توان بهترین‌هایی را که پاسخگوی نیازهای آنها باشد، انتخاب کند. طبق گفته آی بی ام، پایتون یکی از محبوب ترین و بهترین زبانها برای یادگیری ماشین است.

یادگیری ماشین ، به طور خلاصه ، از داده ها برای آموزش به یک ماشین برای تصمیم‌گیری دقیق استفاده می‌کند. در اصل، یادگیری ماشین باعث شناخت الگوهای موجود در داده‌های شما می‌شود. وظیفه مهم یک مهندس یادگیری ماشین در زندگی کاری آنها استخراج، پردازش، تعریف، پاکسازی، ترتیب و سپس درک داده‌ها برای توسعه الگوریتم‌های هوشمند است. داده ها كلیدی هستند و درک آن‌‌ها بسیار مهم است. پس چرا همه به شدت پایتون را توصیه می‌کنند؟ زیرا پایتون به راحتی قابل درک است. تصور کنید هر چیزی که در اطراف شما وجود دارد داده است. و خام ، بدون ساختار ، ناقص و گسترده است. پایتون قادر است با همه آن موضوعات مقابله کند.

پایتون برای ما بسیار عالی، تست شده و آماده است، که می‌تواند از پس همه چیز بر آید: شما بسته های مختلفی را برای بارگیری و بازی کردن با داده ها ، تجسم داده ها ، تبدیل ورودی‌ها به یک ماتریس عددی و یا یادگیری و ارزیابی واقعی ماشین دلرید. تنها کاری که باید انجام دهید نوشتن کدی است که همه چیز را به هم وصل می‌کند. به همین سادگی.

آیا پایتون زبانی برای هم اکنون و همیشه است؟

بازار توسعه برنامه، حریص اما انعطاف پذیر است. گرایش‌ها نیاز، و نیازها گرایش‌های واقعی را تعریف می‌کنند. پایتون اکنون بدون شک یک گرایش است. از آنجا که یادگیری آن بسیار آسان است، می‌توانید برنامه نویسی خود را با پایتون شروع کنید. همچنین به لطف محبوبیت و جامعه مفید، واقعاً ساده است.

چرا یک زبان از زبان دیگر محبوب‌تر است؟ پاسخ به این سؤال آنقدرها که ممکن است فکر کنید آسان نیست. نکته اصلی برای درک وضع موجود ،پاسخ به این سوال است که چه چیز باعث مشهور شدن در علوم کامپیوتر (و برنامه نویسی) می شود و چرا. این پست نشان می‌دهد که تعداد کاربران پایتون رو به افزایش است، از این رو این زبان روز به روز رایج‌تر می شود، اما دلایل محبوبیت زبان در اختصاص آن برای اهداف خاص توسعه است. چیزی که باعث بهتر شدن یک زبان برنامه نویسی می‌شود، این است که به برنامه نویسان اجازه می‌دهد افکار خود را به روشی ساده تر پیاده کنند. پایتون خطوط کد کمتری را نسبت به بسیاری از زبان‌های دیگر تولید می‌کند، اما همچنان قابل خواندن و اصلاح است. ما به دنبال جنگ بین زبانهای برنامه نویسی کامپیوترنیستیم، یا القای این باور که پایتون سرآمد همه است. ما اعتقاد داریم که درک این موضوع که گرایش‌های جهانی در حال تغییر است، بسیار مهم است و نیاز به گفتگو وجود دارد.

ممکن است بپسندید

دیدگاه خود را بنویسید ...

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.