Rule-of-Success

«وارن بافت» با پیروی از یک قانون ساده موفقیت، تبدیل به یک میلیاردر شد (قانونی که بسیاری از مردم آن رانمی‌شناسند)

توسط

همه چیز به این برمی‌گردد که شما چگونه رفتار می‌کنید.


در مستند «تبدیل شدن به وارن بافت» که از شبکه «اچ بی او» پخش می‌شود، وارن بافت به ارائه تعدادی نکته سودمند برای زندگی به گروهی از دانش‌آموزان دبیرستانی می‌پردازد، که در آن نکات به ذکر اهمیت انسان خوبی بودن در مسیر موفقیت در کسب و کار می‌پردازد.

 همین آموزش‌ها توسط پدر وارن بافت به وی منتقل شده‌بودند. بافت این نکته مهم را با عنوان «اصلِ در اختیار داشتن یک «کارت امتیازی درونی» معرفی می‌کند. بافت به دانش‌آموزان می‌گوید:

سوال اصلی در مورد این که مردم چگونه رفتار می‌کنند این است که آیا آن‌ها مجهز به یک کارت امتیازی درونی هستند یا بیرونی. اگر شما بتوانید با یک کارت امتیازی درونی به رضایت و خوشنودی برسید، بسیار سودمند خواهد بود.

به زبان ساده، زندگی طبق قواعد کارت امتیازی درونی بر انتخاب مسیرهای درست و تصمیمات صحیحی متمرکز است که تحت تاثیر ارزش‌ها و اعتقادات اصلیتان گرفته می‌شوند. این سبک زندگی، ایده زندگی تحت تاثیر کارت امتیازی بیرونی را مغلوب می‌کند. کارت امتیازی بیرونی معیاری خارجی برای موفقیت است که توسط دیگران به شما تحمیل می‌شود، که می‌تواند منجر به ظهور حرص و طمع در شما بشود.

بافت به وضوح با کارت امتیازی درونی خود زندگی می‌کند__وی نه تنها آنچه که درست است را، بلکه آنچه که برای «بافِت» درست است را انجام می‌دهد. و متعهد ماندن به این مسیر زندگی برای او به اندازه میلیاردها دلار سودمند بوده‌است.

زندگی کردن با کارت امتیازی درونی خودتان ممکن است به این معنی باشد که مجبور باشید در رفتار و عادات روزانه خودتان تغییراتی اِعمال کنید، که این تغییرات قادر خواهند بود تا مسیر شما را به سوی موفقیت هموار کنند. به طور مثال:

۱‍. با افراد درست به کسب و کار بپردازید.

پیشگوی اوماها می‌گوید: «بعد از ارتکاب چند اشتباه، من آموختم که تنها با کسانی کار کنم که دوستشان دارم، بهشان اعتماد دارم و تحسینشان می‌کنم.» چرا باید به افراد پشت روابط کاری توجه کرد؟ به نظر بافِت پاسخ به این سوال بسیار ساده است: «ما هیچگاه موفق به بستن قراردادی خوب با اشخاص بد نشده‌ایم.»

۲. تمرکزتان را معطوف به چیزهایی کنید که واقعا مهم هستند.

بافِت در زمان‌های دور یاد گرفت که ارزشمندترین دارایی هرکسی زمان اوست. در نتیجه این یادگیری، وی توانست به شکلی عالی به هنر و کارکرد مرزبندی شخصی مسلط شود. این اَبَرثروتمند در این باره می‌گوید:

«تفاوت افراد موفق با افراد واقعا موفق این است که افراد واقعا موفق تقریبا به هرچیزی «نه» می‌گویند.

این توصیه به شکل مستقیم کارت امتیازی درونی شما را مخاطب قرار می‌دهد. مفهوم این توصیه این است که به وسیله نه گفتن به طور مکرر به چیزهایی که برایمان سودمند نیستند، و هم‌چنین متمرکز باقی ماندن بر تعداد معدودی از چیزهایی که واقعا برای موفقیت ما حیاتی هستند، مسیر زندگی خود را ساده کنیم.

۳. بر روی خودتان سرمایه‌گذاری کنید.

هرگز از ارتقای خودتان، افزایش دانشتان، یا بدست آوردن مهارت‌های جدید دست نکشید؛ چرا که به نظر بافِت:«سرمایه‌گذاری بر روی خودتان بهترین کاری است که می‌توانید انجام دهید. به سراغ هرچیزی بروید که استعداد‌های خودتان را ارتقا می‌بخشد.» وی در ادامه این صحبت می‌افزاید:« اگر شما خودتان دارای استعداد هستید، و این استعداد را به حد اعلا رسانده‌اید، باید اعلام کنم که مالک ثروتی شده‌اید که برای شما سودآوری 10 برابری خواهد داشت.»

ممکن است بپسندید

دیدگاه خود را بنویسید ...

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.