فریلنسر

3 راه برای اینکه بهترین فریلنسر را به شرکت خود جذب کنید

توسط

آیا ناخواسته برخی از فریلنسر های برتر را رد می‌کنید؟ برای بهبود جذب آزادکاران باید چند تغییر اساسی در شرکت خود ایجاد کنید.

فریلنسر ها در محیط‌های کار مدرن حضور فعالی دارند. در حقیقت، پیش‌بینی می‌کنیم که تا سال ۲۰۲۷، شغل بیش از نیمی از افراد بزرگسال در رده «کارکنان قراردادی» قرار می‌گیرد. و این نوع از کارکنان دیگر بیگاری نمی‌کنند: امروزه می­توان فریلنسرهای متخصصی را در سیستم‌ها، صنایع و دپارتمان‌های مختلف یافت.

با تجدیدنظر درباره مدیریت این نوع از کارکنان که روز به روز بر تعدادشان نیز افزوده می‌شود، می‌توانید بهترین فریلنسرها را به شرکت‌تان جذب کنید. شما باید این واقعیت را بپذیرید که کارکنان قراردادی به دنبال تمهیدات شرکتی مشابه کارمندان تمام‌وقت یا نیمه‌وقت نیستند.

 مایکل بوردیک، مدیرعامل شرکت پارو، شرکتی که از متخصصین مالی و کارشناسان حسابداری فریلنسر استفاده می‌کند، در این خصوص توضیح داده است: «نیازها و انگیزه‌های منحصر به فرد فریلنسرها – خود مختاری، استقلال و درآمد پایدار – با گذشت زمان اهمیت بیشتری پیدا می‌کنند. برای بهینه‌سازی کارایی دورکاران، شرکت‌ها باید از قدرت این انگیزه‌ها استفاده کنند».

این روزها این افراد دیگر در حاشیه نیستند و تنها کارهای جزئی به آنها سپرده نمی­شود. حالا آن‌ها مانند بازیکنان تیم فوتبال در میدان بازی به عنوان بازیکنان دست‌اول حضور دارند. با این حال، نمی‌خواهند برای تیمی بازی کنند که حضور آن‌ها را به طور کامل نمی‌پذیرد یا نیازهایشان را برآورده نمی‌کند.

خب، سؤالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که چگونه می‌توانید فرهنگ سازمانی خود را طوری تنظیم کنید تا برای دورکاران سطح بالا جذاب‌تر باشد؟ نکته مهم این است که صرفاً تغییرات ظاهری نتیجه‌ای برای شما به بار نخواهد آورد، بلکه باید تغییرات عمیق‌تری ایجاد کنید.

1- دستمزد فریلنسرها را به موقع پرداخت کنید.

یکی از دغدغه‌های اصلی بسیاری از دورکاران، دریافت دیرهنگام دستمزدشان و ماه­ها انتظار برای دریافت آن است. این امر نه ‌تنها باعث ایجاد وقفه در درآمد آن‌ها می­شود، بلکه به وجهه شرکت‌هایی که آن‌ها را استخدام می‌کنند، نیز صدمه می‌زند. اگرچه اکثر فریلنسرهای متخصص انتظار اندکی وقفه را بین زمان تکمیل پروژه و پرداخت حق‌الزحمه دارند، از پرداخت رقابتی، منظم و به موقع قدردانی خواهند کرد.

با متخصص امور مالی یا پرداخت حقوق در شرکتتان در مورد طبقه‌بندی دقیق اعضای فریلنسر گروهتان برای پرداخت دستمزد و گزارش‌های IRS صحبت کنید. می‌توانید از پلتفرم‌ها و نرم‌افزارهایی مانند Hubstaff، Payoneer یا Venmo برای تسهیل پرداخت دستمزد کارکنان قراردادی و کاهش زمان تأخیر دریافت دستمزد استفاده کنید.

همچنین تمام اسناد مالیاتی خود را سازمان‌دهی کنید. این کار هم به نفع شما خواهد بود، هم به نفع فریلنسرهایی که برای شما کار می‌کنند.

2- برای فریلسنرها مزایای جانبی ارائه کنید

بدیهی است آزادکارانی که از آن سوی کشور یا نقاط دیگر جهان برای شما کار می‌کنند، نمی‌توانند از مزایایی مانند: ساعت صرف صبحانه و یا ناهار شرکت بهره ببرند. با این حال، ممکن است بتوانند از برخی دیگر از مزایایی که برای کارکنان خود ارائه می‌دهید، استفاده کنند.

به عنوان مثال، آزادکاران محلی ممکن است بخواهند به باشگاه موجود در محل شرکت شما بیایند یا در مهمانی‌های سازمان شما شرکت کنند. به علاوه، مطمئناً از دریافت پاداش برای پروژه‌هایی که در آن‌ها مشارکت داشته‌اند یا برای قابل اعتماد بودن در یک دوره زمانی استقبال می‌کنند.

یکی دیگر از مزایایی که آزادکارها به ندرت دریافت می‌کنند، دستیابی به بیمه درمانی است؛ به همین دلیل ۳۵ درصد از افراد گفتند که درباره پیوستن به کار آزادکاری شک دارند.

 با اینکه ممکن است تمایل نداشته باشید به کارمندان قراردادی خود بیمه کامل ارائه کنید، می‌توانید به عنوان یک واسطه بیمه درمانی برای آن‌ها عمل کنید.

 شرکت‌های Uber و Etsy هر دو این کار را با همکاری Stride Health انجام داده‌اند که برای کاربران بیمه ارائه می‌دهد. در این حالت کارفرما امکان دسترسی به ارائه‌ دهنده بیمه را فراهم می‌کند؛ اما خود فریلنسر هزینه‌های بیمه را پوشش می‌دهد.

برای کسانی که شغل تمام‌ وقتشان کار اقتصادی است، این دسترسی می‌تواند بسیار مفید باشد. به یاد داشته باشید که هر گونه تلاشی از سوی شما در این زمینه سودمند خواهد بود و وفاداری بهترین فریلنسرهایتان را نسبت به شرکت‌تان به همراه خواهد داشت.

3- به پیشرفت حرفه‌ای فریلنسرها کمک کنید

فریلنسرها معمولاً به تنهایی روی توسعه حرفه‌ای خود تمرکز می‌کنند. شما می‌توانید با هزینه خودتان برای آن‌ها فرصت‌هایی ایجاد کنید تا بتوانند مهارت‌های باب میل بازار را در خودشان تقویت کنند.

به عنوان مثال، اگر هزینه شرکت کردن سایر اعضای تیم‌تان در کلاس‌هایی که گواهینامه آنلاین صادر می‌کنند را پرداخت می‌کنید، چرا همین کار را برای فریلنسرهای همیشگی و قابل اطمینان خود انجام نمی­دهید؟ به همین ترتیب می‌توانید هزینه شرکت دورکاران در کنفرانس‌های مختلف را نیز بپردازید تا این افراد درک بیشتری از وضعیت بازار و موقعیت آینده خود به دست آورند.

حتی می‌توانید جلسه معارفه مخصوص کارمندان تمام‌وقت جدید شرکت را برای کارمندان قراردادی خود نیز ارائه دهید.

با استفاده از این رویکرد، می‌توانید بر مشکل جذب آزادکار که برخی از شرکت‌ها با آن روبرو هستند، غلبه کنید و کاری کنید که کارکنان قراردادیتان احساس کنند عضوی از گروهتان هستند.

 اگر مطمئن نیستید برای پرداختن به مسئله بهبود مهارت‌های آزادکاران از کجا شروع کنید، می‌توانید از پلتفرم‌هایی مانند nilpixel کمک بگیرید که دوره‌های پولی مختلفی ارائه می‌دهد.

حتی اگر در حال حاضر خیلی با فریلنسرها سر و کار ندارید، بدون شک در ماه‌ها و سال‌های آینده بیشتر به کمک آن‌ها احتیاج خواهید داشت؛ پس بهتر است هم‌اکنون کسب و کارتان را از پایه محکم کنید تا بتوانید بهترین دورکاران سرتاسر جهان را به شرکت خود جذب کنید.

ممکن است بپسندید

دیدگاه خود را بنویسید ...

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.