Overnight-Millionaire

دقیقا چه می شود که شما یک شبه میلیونر می شوید؟

توسط

پیتر رهال کیست؟


پیتر رهال، مدیر پرانرژی ۳۳ساله که RxBar  را به مبلغ ۶۰۰ میلیون دلار به  Kellogg  فروخت و به عنوان یک اسطوره محصولات مصرفی در این فرآیند بدل شد. اوRxBar  را از آشپزخانه مادرش شروع کرد. امروز او یک میلیونر است.

رهال در ماه می، خانه تقریباً مبله به قیمت ۱۹ میلیون دلار خرید. او وقت خود را بین گذراندن در آپارتمان قدیمی خود در شیکاگو و این خانه ی جدید، تقسیم می کند.

او ساحل میامی را انتخاب کرد؛ زیرا فلوریدا مالیات بر درآمد شخصی‌اش ندارد. یک فراری ۴۸۸ و یک وسپای کرم رنگ در کنار جاده پارک شده اند. یک پیشخدمت هر روز هفته میاید و اتاق خواب را تمیز می کند؛ هرچند بیشتر این اتاق ها معمولاً خالی هستند. پشت سرش پنجره های کف به سقف قرار دارد و استخر، فضای باز و غروب آفتاب بندرگاه را آشکار می سازد. در سراسر خانه لوسترهای فلزی مدرن و گران قیمت وجود دارد. و کشوهای آشپزخانه از ظروف طلا پر شده است.

در طبقه ی بالا اتاق های رختکن او وجود دارد.

اتاق شخصی اش یک عسلی ی پایه بلند لوسیت با منگوله ی صورتی دارد که مغرورانه در وسط اتاق تعبیه شده است.

او در سال ۲۰۱۲ به همراه دوست دبستانی RXBAR در یک بازار باربری با انرژی بسیار زیادی ، کارشان را شروع کردند. آنها دستورالعمل اصلی که شامل: خرما ، آجیل و سفیده تخم مرغ را در آشپزخانه مادر رهال ترکیب کردند.

بارها را به شکل بسته بندی مارک با استفاده از اسلایدهای پاورپوینت طراحی کردند و روزانه از ۷ صبح تا ۱۰ بعد از ظهر به سالن های ورزشی CrossFit در شیکاگو ،ایندیانا و سپس در وسط MIDWEST فروختند.

در آن زمان Rxbarتقریبا بدون هیچ سرمایه گذار خارجی، به یک تجارت با درآمد ۱۰۰ میلیون دلاری در شمال تبدیل شد.

رهال به سر سختی خود می بالد و می گوید اینگونه است که او  RxBar به موفقیتی همه گیر تبدیل کرده است.

با وجود این، اکنون او یک فرد ثروتمند محسوب می شود، جایی که کارگران زیادی همه کارهای او را از تمیز کردن استخر گرفته یا تعمیر آسانسور را انجام می‌دهند.

بسیاری از تناقضات موجود در زندگی روزانه رهال از بین نمی رود. به نظر او، هرچه زندگی به جلو پیش می رود، آسان‌تر می‌شود و زندگی آسان همیشه زندگی بهتری نیست.

مانند همه کارآفرینان، رهال معتقد است که برندی را ایجاد کرده که متفاوت و بهتر از سایر موارد مشابه است. با وجود این، فقط نیمی از مشاغل جدید بیش از پنج سال زنده مانده اند ، و Rahal نه تنها RxBar را زنده نگه داشته، بلکه در صنعت مواد غذایی نیز فعالیت مهمی انجام داده است.

برای کارآفرینانی مانند رهال ، پول فقط یک مزیت خوب نیست؛ آنها در آنچه انجام می دهند خوب هستند.

اما حالا رهال با کسب این پاداش غیرممکن که اکثر کارآفرینان فقط رویای بدست آوردن آن را می‌بینند ، با واقعیت جدیدی روبرو شده است: کسی که این خیال زیبا را واقعی می کند، حقیقتا کیست؟

Rxbar

پیتر رهال از کجا کار  RxBarرا شروع کرد


رهال در خارج از شیکاگو بزرگ شده، سومین و کوچکترین فرزند والدین آمریکایی_لبنانی‌اش است ، که خانواده های آنها در تجارت آب میوه بودند.  خانواده پدری او مواد لازم را تهیه می کردند ، خانواده مادری‌اش مارک های آب میوه مصرفی را می فروختند و پدرش هم در شغل آبمیوه خانوادگی کار می کرد.

رهال پس از عبرت گرفتن از اخلاق کاری پدر و بی نظمی های عمومی خرده فروشی، دیدگاه خود را شکل داد.

او زمان تحصیل در دبستان Glen Ellyn، Illinois ، همیشه در حال خرید و فروش اتومبیل های کنترل از راه دور،  Beanie Babies  و کارت های بیس بال بود.

Peter Rahal

اگرچه ورزش و زندگی اجتماعی رهال همیشه خوب بود ، مدرسه برای او وحشتناک بود؛ زیرا او دچار نارساخوانی و نقص توجه شده بود.

او می گوید:«من در کلاس های درس بسیار آرام بودم و برچسب احمق را به من می‌زدند»

رهال فکر می کند که او را مصمم برای رسیدن به موفقیت آفریده اند.

پس از اتمام دانشکده ، رهال می خواست مانند برادران بزرگترش به مشاغل آبمیوه خانواده که به نشانه ی  قوم دوستی و سیاست بود، بپیوندد.

او می گوید: «اصلا جای خالی وجود نداشت؛ زیرا فقط به تعداد سه خواهر و برادرم صندلی بود».

در عوض، او در یک میوه فروشی اروپایی کار کرد و وقتی به شیکاگو بازگشت ، در یک استارتاپ مربوط به حمل و نقل مشغول به کار شد.

همکاری دو دست قدیمی قدم اول برای خلق برندRXBAR


رهال دریافت که نارساخوانی و ADD در بعضی موارد مانند شناخت الگو و ارزیابی ریسک به او قدرت عالی می دهد.

وی در مورد راه اندازی یک شرکت با دوست دوران دبستان خود صحبت کرد.

آنها هر دو طرفدار ورزش و CrossFit ، زنجیره ورزشی بدنسازی و فلسفه زندگی بودند که تمرینات روزانه و رژیم غذایی گوشت بدون چربی، میوه ، سبزیجات و غذاهای سالم را پیشنهاد می کردند.

از نظر برخی از افراد ، بازار بار انرژی در سال ۲۰۱۲ که شامل: Lärabars ، Clif Bars ، Kind ، Luna ، PowerBars   می‌شد که رهال و اسمیت آن را افتتاح کردند.

آنها در مورد ساختن یک بار با غذای واقعی که در ابتدا می توانستند در سالن های ورزشی CrossFit بفروشند ، اشتیاق داشتند که در آنجا به طور معمول هیچ میان وعده ای نمی فروختند.

در آشپزخانه مادرش گلن الیین ، رهال  و اسمیت با استفاده از دستور العمل ها ، از سفیده تخم مرغ به عنوان یک منبع پروتئین و یک ماده چسبنده استفاده کردند. آنها محصول «RxBar را پس از صحبت های پیاپی تمرینی و زنجیر وار نامگذاری کردند.

همراه با فروش وب سایت ، رهال حق فروش جعبه ها را به CrossFit فروخت ، جایی که RxBar تقریباً هیچ رقیبی نداشت. به عنوان یک امتیاز ، این مدل به مراتب ارزان تر از خرده فروشی سنتی بود. آنها عمداً از بازار کوچک شروع کردند.

این طور نبود که آنها بخواهندSnap یا Stripe بعدی را بسازند ، اما برای رشد به افرادی نیاز داشتند که از آنها حمایت کنند.

رهال می گوید : «در سال ۲۰۱۲ که ما این کار را انجام می دادیم – جالب نبود. مثل زمانیکه، شما به خانه می روید و برای سالن ورزشی خود بار درست می کنید».

پول بیشتر به طور کلی به معنای مبارزه کمتری است ، و چنین مبارزاتی باعث ساخته شدن رهال شد .فروش  RxBar  افزایش یافت و پس از گذشت حدود دو سال ، رهال و اسمیت تصمیم گرفتند تا به خرده فروشی های سنتی تبدیل شوند. در مرحله اول ، آنها باید مشکلات زیادی را حل می کردند؛ مانند: بسته بندی طراحی شده با پاورپوینت آنها – تصاویر سهام ، یک آرم غول پیکر ، متن زیادی در مورد مزایای تغذیه – مانند هر بار شکلات دیگر.

طراحی مجدد باعث شد RxBar در همه ی خرده فروشی ها ، از Whole Food گرفته تا Target ، به تجارت الکترونیکی وارد شود. تا سال ۲۰۱۷ ، میزان فروش بسیار ناچیز بود؛ طوری که RXBAR سال را با ۱۶۱ میلیون دلار درآمد ناخالص و حدود ۱۸٪ نرخ درآمد خالص به پایان رساند.

 هنگامی که رهال و اسمیت برای اینکه از غول هایی مانند PepsiCo جلو بزنند ، یک بانکدار را استخدام کردند و در هر معامله در خصوص سه نکته ضروری تصمیم گرفتند:

یک مدل عملیاتی مستقل داشته باشند که RxBar را حفظ کنند؛

 با هدف گسترش RxBar از تنها بازار تعداد برند تجاری استفاده کردند تا بیشترین پول را کسب کنید.

رهال روند فروش را مانند The Bachelor توصیف می کند :

  • جلسات مقدماتی گاه به گاه با شرکتهای مختلف علاقه مند؛
  • تاریخ های بازدید از دفتر مرکزی؛
  • برنده شدن تدریجی تا زمان افزایش نهایی.

دخالت KELLOGG در ساخت برند RXBAR


در اکتبر سال ۲۰۱۷ ، Kellogg با تلاش برای متعادل کردن روند رو به کاهش غلات با غذاهای میان وعده ، اعلام کرد که آماده همکاری با رهال و توسعه RxBar  با پرداخت ۶۰۰ میلیون دلاراست.

آن طور که رهال می گوید: «من جشن نگرفتم؛ چون کار تمام نشده بود . کیسه ناهارم را گرفتم و روز بعد به سر کار رفتم.» رهال و اسمیت هرکدام یک بار پرداخت داشتند. اسمیت ، که قبلاً نقش CFO خود را به یک کارمند دیرینه واگذار کرده بود ، کار روزانه را ترک کرد. با این حال ، رهال تصمیم به ماندن گرفت. طبق شرایط کسب، وی هیچ تعهدی برای اجرای RxBar نداشت؛ اما او هنوز هم می خواست برای آینده قابل پیش بینی باشد

Peter-Rahal2

به غیر از برخی تغییرات ساختاری مالی و رهال و ریاستKellogg  که قول داده بود RxBar به عنوان یک عامل عملیاتی مستقل ادامه یابد، همه چیز به سرعت برای رهال به روش های غیر منتظره ای تغییر کرد. این رقم ۶۰۰ میلیون دلاری باعث تعجب کارکنانش شد و او ناگهان از رئیس بنیانگذار به یک چهره تبدیل شد.

 RxBar بیش از دو برابر افزایش یافت ، از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ از ۸۵ به ۲۰۰ کارمند را استخدام کرد. گرچه مدیرعامل Kellogg در ملاء عام از رهال استقبال می کرد، در اوایل سال ۲۰۱۸ ، رهال انگیزه خود را از دست داده بود. او می‌گوید: «من به عنوان مدیرعامل خوب نبودم؛ زیرا یکشنبه شب،کار نمی کردم.»

 معرفی محصولات ، مانند بسته های کره ای گردو در بهار سال ۲۰۱۸ ، که روزی به معنای زندگی یا مرگ برای شرکت او بود ، دیگر مهم نبود. مدیر عامل شرکت Kellogg متوجه شد که رهال تبدیل به یک مدیر اجرایی حقوق و دستمزد بدون صعود و هیچ نزولی شده، و خطری ندارد.

 در بهار سال ۲۰۱۸ ، رهال Skin in the Game را ناسیم نیکلاس طالب ، بازرگان پیشین مقالاتی خواند که می گوید مردم باید موفقیت شخصی و عدم کار در اوج خود را به خطر بیندازند. همین مسئله رهال را متبلور کرد و رهال می گوید: « این همان زمانی بود که من منتظرش بودم» .

کناره‌گیری رهال از شرکت Kellogg: آغاز یک تحول بزرگ


رهال تقاضای استعفا کرد که مدیر ارشد Kellogg اصلا از این تصمیم اش متعجب نشد. سپس ، پس از اینکه آخرین جلسه اخراج خود را به پایان رساند ، از کنترل کیفیت RxBar تماس گرفتند: برخی میله های تولید شده توسط شخص ثالث که قرار بود عاری از بادام زمینی باشد، کمی بادام زمینی داشت. این باعث کاهش فروش خالص کل تجارت میان وعده های Kellogg در سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ شد.

سرانجام ، در ماه مه همان سال ، رهال رفت و Kellogg را به امید بازگشت به ریشه های خود رها کرد؛ اما به عنوان بنیانگذار RxBar ماند.

اهداف پیتر رهال


اکنون ، رهال وقت زیادی دارد، سوار فراری‌اش می شود و به مالدیو برود یا فقط روی صندلی می‌نشیند و از تلویزیون بزرگ اش فیلم تماشا می کند .

رهال می گوید:« من هرگز نمی توانستم اینجا بنشینم و خودم یک فیلم تماشا کنم. من هرگز این کار را نکرده ام. من ارزش آن را نمی‌دانستم»

حتی وقتی او با دوستان قدیمی خود مانند سفرهای جدید سال نو به کارائیب می رود ، این سفرها نمی توانند او را به آرامش برسانند.

اگر بخش زندگی رهال همانطور که برنامه ریزی شده پیش رفته، خیلی طرف شخصی نبوده است. در ساخت RxBar ، غیر از کار کردن ، کار کردن، کارهای دیگری انجام نداد و در زندگی زناشویی‌اش اصلا موفق نبوده و بعد از سه سال از همسرش جدا شده است.

بعد از موفقیت در کارش، عمارت ساحل میامی را خرید. او می توانست از هر تعداد اتاق با چشم اندازهای آب خیره کننده کار کند؛ اما یک اتاق کوچک را انتخاب کرده که مشرف به راهرو دفتر خود است. در این عمارت مکانی به مساحت ۹۰۰۰ متر مربع قرار دارد: تکه های کاغذ با تکه های روی آن ، تخته سفید با اهداف هفتگی ، نسخه هایی از بررسی تجارت هاروارد، نشان می دهد که این جا کار می‌کند.

زندگی رهال اکنون مانند بسیاری از کارآفرینان است که پس از پرداخت پول از آنها سود می برند. توصیه او به افراد جوان سرمایه گذاری در استارتاپ هاست.

او می خواهد یک شرکت دیگر را راه اندازی کند ، و خودش آن را تأمین کند که تاثیری گسترده تر از RxBar داشته باشد. وی می‌گوید: «من بسیار سخت کار می کنم؛ بنابراین به مردم کمک کردیم که بهتر غذا بخورند؛ اما پیامدهای اجتماعی ندارد ، بنابراین اکنون می‌خواهم با چیزهایی مانند: آب و هوا ، مذهب یا آموزش و پرورش ارتباط برقرار کنم. در حال حاضر، در مورد کار بعدی که می خواهم انجام دهم، اضطراب دارم! ».

او و شریک سابقش اسمیت، اخیراً یک صندوق سرمایه گذاری را راه اندازی کرده اند و از ۱۰،۰۰۰ دلار تا ۱٫۵ میلیون دلار سرمایه گذاری کرده اند.

او در حدود ۱۵ شرکت در مراحل اولیه سرمایه گذاری کرده است؛ از جمله Olipop ، نوشابه هایفایبر برای سلامت دستگاه گوارش و Huron و یکی از بنیانگذاران شرکت CBDاست.

او می گوید: «تنها راه برای موفقیت، سرمایه گذاری در چیزی است».

اکنون رهال با گروهی از بچه های جوان معاشرت می کند ، خیلی ثروتمند شده و با تهیه کنندگان فیلم و موسیقی برای صرف غذا دعوت می شود. او در یک جزیره با یک نگهبان زندگی می کند. اگر کسی بخواهد با او ملاقات کند، باید چند ماه منتظر بماند. در گوگل اگر نام پیتر رهال را سرچ کنید، کلی مطلب و مقاله درباره او و شرکت RxBar و حتی دارایی‌هایش وجود دارد.

ممکن است بپسندید

دیدگاه خود را بنویسید ...

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.