Apps-architecture

برترین اپلیکیشنهای معماری سال 2020

توسط

با وجود زندگی پر‌سرعت، بیشتر و بیشتر در حال خو گرفتن با امکاناتی هستیم وکه کارمان را راحت‌تر می‌گرداند و بهره‌وری و کارایی‌مان را بیشتر می‌کند. بالاخص حالا که بعضی از ماها همیشه سرمان شلوغ است. گوشیها، تبلتها و لپ‌تابهایمان هر سال اهمیت بیشتری پیدا می‌کنند و اپلیکیشنهای مناسب‌تر و مفید‌تری در اختیارمان می‌گذارند. در ادامه همراه با باشید تا با مهم‌ترین اپلیکیشنهای معماری سال 2019، در کنار نامهای تکرار‌شونده و تازه‌واردان در عرصۀ فناوری آشنا شوید.

۱. IOS/Android ) MagicPlan ) – اسکنر

MagicPlan-Apps

این اپلیکیشن نیز که برای طیف وسیعی از افراد در این حرفه به‌درد می‌خورد در حقیقت یک خط‌کش است. از این خط‌کش برای اندازه‌گیری ویژگیهای مختلفی همچون مکان‌ها، فواصل، محیط پیرامونی و زوایا استفاده می‌شود. همچنین می‌تواند مختصات را از طریق ابزار جی‌پی‌اس تخمین می‌زند. برنامه مذکور روی سیستم عامل IOS رتبۀ 33 را در حوزۀ بهره‌وری به خود اختصاص داده است.

۲. IOS/Android) Planimeter) – خط ‌کش

Planimeter-Apps

این اپلیکیشن نیز که برای طیف وسیعی از افراد در این حرفه به‌درد می‌خورد در حقیقت یک خط‌کش است. از این خط‌کش برای اندازه‌گیری ویژگیهای مختلفی همچون مکان‌ها، فواصل، محیط پیرامونی و زوایا استفاده می‌شود. همچنین می‌تواند مختصات را از طریق ابزار جی‌پی‌اس تخمین می‌زند. برنامه مذکور روی سیستم عامل IOS رتبۀ 33 را در حوزۀ بهره‌وری به خود اختصاص داده است.

۳. IOS/Android) Construction Master Pro) -ماشین حساب

Construction-Master-Pro-Apps

اپلیکیشن مذکور برای سیستم عامل IOS رتبۀ 5 را برای داشتن امکانات کسب کرده است. این برنامه ، به‌جای ماشین حساب معمولی، به شما در انجام محاسبات کمک می‌کند. هر کسی می‌تواند از این برنامه برای محاسبه مساحت مکانها، حجمها و غیره استفاده کند و هر جایی، چه در محل پروژه و چه در دفتر، می‌توانید از آن بهره بگیرید.

۴. IOS/Android) Sun Seeker) -قطب‌نمای خورشیدی

این اپلیکیشن شما را در تحلیلها در محل پروژه یاری می‌کند. بدین شکل که با بهره‌گیری از قطب‌نمای مجازی و منظرۀ سه‌بعدی تعاملی، موقعیت و مسیر حرکت خورشید را شناسایی می‌کند و سپس میزان نور دریافتی خورشید توسط ساختمان را ترسیم می‌کند. در واقع سان سیکر طیف وسیعی از کاربردها را دارند و فقط برای معماران طراحی نشده است.

۵. IOS/Android) SketchBook) – ایلوستریتور

برنامه اسکچ‌بوک، با طراحی شرکت آتودسک، اپلیکیشن نقاشی است که ابزارهای مناسب برای اسکچ را روی رایانه با تمامی قلمها، مارکرها و براشها در اختیار شما قرار می‌دهد. این برنامه برای گروه بزرگ‌تری از کاربران در نظر گرفته شده است، چون در خصوص پرسپکتیو مناسب راهنمایی‌هایی در خصوص نحوۀ نقاشی کشیدن ارائه می‌کند.

۶. IOS) Morpholio Trace) -ردیاب حرفه‌ای

Morpholio-Trace-Apps

با این اپلیکیشن می‌توانید ایده‌هایتان را روی عکسها نقاشی و سپس بر اساس لایه‌های مختلف ذخیره و منظم کنید. مورفولیو تریسر گزینۀ اضافه کردن نظر روی عکسها را دارد و امکان اشتراک‌گذاری ایده‌های مفهومی اولیه را به شما می‌دهد. در واقع، اپ مذکور در مراحل اولیه طراحی بسیار به‌درد می‌خورد، زیرا اجازه می‌دهد اولین افکار هنری خود را سریع روی پیاده کرد، کشید و بیان داشت، بالاخص به‌وسیله گزینۀ واقعیت افزوده‌اش. این برنامه که چند سالی است از تاریخ عرضه‌اش می‌گذرد، همچنان رقیب سر سختی تلقی می‌شود.

۷. اتوکد 360 و IOS/Android) Autodesk FormIt 360) –ضروریات

با این اپهای اتودسک، که برای معماران بسیار کارآمد هستند، می‌توانید فایلهای اتوکد و رِویت را روی گوشی‌تان باز کنید. کاربر خیلی راحت می‌تواند فایلها را ویرایش کند، نسخۀ اولیه یا الگوهای مفهومی روی گوشی‌اش بسازد و بعداً آنها را به رایانه‌اش منتقل کند.

۸. IOS/Android) BIMx) –کارا

با این برنامه معمارانی که از آرشیکد استفاده می‌کند به فایلهای دو و سه‌بعدی روی گوشی‌شان دسترسی دارند و می‌توانند تنظیمات اندازه‌گیری را در محل پروژه انجام دهند. در واقع، با وجود ویژگی هایپر مدل این برنامه، مسریابی راحت است و دسترسی آنی خواهد بود.

۹. The 3D Enthusiast – (IOS) uMake – 3D CAD Modeling

برنامه uMake، که کار با آن راحت است، از نقاشیهای دو‌بعدی برای ایجاد اشکال سه‌بعدی، به‌جای الگوسازی با پلانها، استفاده می‌کند. اپ مذکور غالباً روی آیپد کار می‌کند، ولی امکان مسیریابی ساده روی گوشی در اختیارتان قرار می‌دهد. این اپ «حلقۀ گمشده میان اسکچینگ و کَد» شناخته شده است و امکان کشیدن نقاشی سه‌بعدی طراحیها در واقعیت افزوده را در اختیار شما قرار می‌دهد.

۱۰. IOS) iRhino 3D) – تصویر‌سازی

با برخورداری از برنامه iRhino، با داشتن رابط بسیار واضح، می‌توانید هر نوع الگوی Rhino را در گوشی خود مرور کنید و بسیار ساده زوم کنید و تصاویر را بچرخانید. در حقیقت، با این برنامه دسترسی ساده‌ای به تمام الگوهای سه‌بعدی‌تان در کتابخانه دارید یا اینکه می‌توانید این نوع تصاویر را از هر نوع منبع دیگری مثل وبسایتها، ایمیل، دراپ‌باکس و غیره بارگزاری کنید.

ممکن است بپسندید

دیدگاه خود را بنویسید ...

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.