E-Commerce-Startups

چگونه کسب و کار آنلاین با هزینه های کم به درآمد زیاد می رسند

توسط

وقتی یک استارتاپ آنلاین راه اندازی می‌کنید و قرار است تمامی سرمایه های خود را برای شروع این تجارت الکترونیک مدیریت کنید، معمولا هزینه‌هایی بیش از درآمد خود صرف آن می‌کنید. موفقیت مالی در آغاز کارتان به این نکته بستگی دارد که بفهمید کدام هزینه‌ها ضروری اند و کدام یک از آن‌ها جزو مخارج بیهوده هستند.

با توجه به اینکه هرساله کسب و کار نوپای زیادی با شکست مواجه می‌شوند، متوجه خواهید شد که چگونه پول خود را خرج کنید. پس اجازه ندهید مخارج غیرضروری عامل شکست رویاهایتان شوند!

 در اینجا ما به 3 نکته مهم می‌پردازیم که بسیاری از کسب و کارهای نوپا باید برای ذخیره بخش زیادی از سرمایه خود، به آن‌ها توجه کنند:

۱. به معیارهای ظاهری کسب و کارتان توجه کنید

ممکن است به نظر برسد که استارتاپی در حال موفق شدن است؛ اما این موفقیت با واقعیت اصلی تفاوت بسیار زیادی دارد. تعداد لایک‌هایی که در صفحات اجتماعی خود دریافت می‌کنید یا حجم مخاطبین پلتفرم شما لزوما موفقیت شما را نشان نمی‌دهند. در صورتی‌که حساب های کاربری تان واقعی نباشند، این حجم از مشارکت کنندگان به مشتریان شما تبدیل نخواهند شد.

تجربه یکی از مدیران موفق استارتاپ

یکی از مدیران شرکت استارتاپ جاواپرس این گونه نقل می کند:

«زمانیکه من شرکت خود (جاواپرس) را تاسیس کردم، تا زمانی که چندین بار درآمد ماهیانه شش رقمی نداشتم، حتی صفحه فیسبوکی هم ایجاد نکردم. تمرکز ما در درجه اول تولید محصولات بی‌نظیر و خلق تجربه ‌ای عالی از خدمات برای مشتریانمان بود. هنگامی که این روند برقرار شد و کمی پیشرفت کرد، زمانی را کنار گذاشتم تا با هدف و انگیزه‌ای محکم شبکه‌ های اجتماعی خود را توسعه دهم».

اجازه ندهید خود درونی شما، عامل محرک تصمیم‌گیری در استارتاپ تان باشد. در عوض، بر فعالیت‌هایی که جزو مهم‌ترین تمایلات مشتریان شما هستند، تمرکز کنید.

۲. راهکارهای موثری در روند استخدام کارکنان به کار گیرید

در یک استارتاپ روند استخدام باید مبتنی بر کیفیت باشد نه کمیت، به خصوص در زمانی که در ابتدای کار قرار دارید. مطمئنا، زمانی‌که در ابتدای کار قرار دارید، می‌توانید از یک دستیار مجازی یا از یک سایت فریلنس بهره بگیرید؛ اما زمان استخدام برای کارکنان تمام وقت، بهترین استعدادها را استخدام خواهید کرد.

استخدام افراد متخصص

استخدام افراد درست از همان ابتدای کار، برای راه اندازی یک استارتاپ موفق اهمیت بسیار زیادی دارد. به جای آنکه در استخدام کارکنانتان خساست به خرج دهید، سعی کنید تا تعداد کمی متخصص را انتخاب کنید تا برای کسب و کارتان، کیفیت را به ارمغان آورند.

بسیاری از بنیانگذاران به خاطر ترس از بد به نظر رسیدن، به موضوع استخدام افراد متخصص بی توجهی می‌کنند. این فکر را کنار بگذارید!

 اینکه بپذیرید نقاط کور شما کجا هستند و با حمایت افرادی دیگر آن نقاط را از بین ببرید، قوت بیشتری به (کسب و کار) شما می‌دهد تا اینکه بخواهید تظاهر کنید که اصلا چنین نقاط ضعفی وجود ندارند.

اگر چنین تظاهر کنید و راهکارهای ضعیفی در استخدام به کار بگیرید، باعث خواهید شد تا افرادی با عملکرد ضعیف در استارتاپ تان فعالیت کنند که به هیچ وجه به ذهنیت استارت آپ تان توجهی نمی‌کنند.

۳. کار بیش از اندازه برای طراحی

ساخت یک سایت خرده‌فروشی با برند و طراحی دلخواه، ممکن است هزاران دلار خرج به بار بیاورد. هنگامی که کسب و کاری را شروع می‌کنید، به خصوص کسب و کارهای تجارت الکترونیک، بهترین کار این است تا از پرداخت هزینه‌های گزاف اجتناب کنید. امروزه، تعداد زیادی وب‌سایت سازها و سایت‌ها وجود دارند که به شما کمک می‌کنند تا یک وب سایت خوب با هزینه ای بسیار پایین‌تر، برای آغاز کارتان ایجاد کنید. زمانی که ارزش کارتان را به اثبات رساندید و درآمدهای مکرر به دست آوردید، آن‌گاه می‌توانید به برخی از جزئیات ظریف برند و طراحی سایت استارتاپ خود نیز توجه کنید.

تولید محتوای بیشتر

به تعداد دفعاتی که به بازسازی برند خود می‌پردازید، دقت کنید. این کار ممکن است هزینه های زیادی برایتان به همراه داشته باشد. هر چه محتوای فراوانی تولید کنید، زمان و هزینه بیشتری برای اجرای فرآیند نوسازی برند خود خواهید داشت. این نکته را به خاطر داشته باشید، تمرکزتان را بر نیازها و تجربیات مشتریان خود قرار دهید. پولی که در دست دارید را صرف کاری کنید که به افزایش درآمد استارتاپ شما منجر شود

ممکن است بپسندید

دیدگاه خود را بنویسید ...

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.